Nfintiy Games’ten Yeni Bir İş Ortaklığı Daha!

Nfintiy Games’ten Yeni Bir İş Ortaklığı Daha!

Nfintiy Games’ten Yeni Bir İş Ortaklığı Daha!

Point Blank ve PLAYERUNKNOW'S BATTLEGROUNDS oyunları için; Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’ya (MENA) hizmet vermekte olan Nfinity Games, Kore merkezli oyun geliştiricisi Mr.blue firmasıyla iş ortaklığına girdiğini açıkladı. Yapılan anlaşma ile ABD, AB ve Asya’da hizmeti devam etmekte olan Echo of Soul (EOS) isimli MMORPG oyunu için Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgesinin yayın haklarını alan Nfinity Games, hizmet bölgelerinde eksikliği duyulan kaliteli MMORPG türüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

Uzun süredir grafik ve oynanış açısından kaliteli olup yüksek donanım gerektirmeyen bir oyun arıyorduk; EOS, hedeflediklerimizle tam olarak örtüşen bir oyun.” açıklamasında bulunan Nfinity Games ekibi, “Echo of Soul, hizmet verdiğimiz bölgelerde eksikliği hissedilen bir oyun, oyuncularımız da çıkış tarihi için Ramazan Bayramı dönemini hedeflediğimizi öğrenmekten mutluluk duyacaktır.” diyerek hazırlıkların devam ettiğini belirtti.

Echo of Soul

Yenilenen sürümüyle birlikte EOS, Kore’de en çok oynanan oyunların başında geliyor. Kore ve Türk oyuncusunun gerek oyun alışkanlıkları, gerek oyuncu toplulukları açısından bir çok ortak yönü bulunuyor. En üst seviyeye ulaşmak, rekabet duygusu ve en benzersiz karakteri geliştirmek gibi etmenler, MMORPG oyunlarını bu bölgelerde popüler kılan en önemli faktörler.

En son çıkartılan Phoenix sürümüyle birlikte EOS, oyun içi rekabeti ve upgrade sistemini güncelleyerek Kore'deki oyunculardan oldukça pozitif geri dönüşler aldı.

Türkiye’de ise son dönemde MMORPG oyunlarda bir durgunluk söz konusu. Takım bazlı ve daha kısa süreli oynanışa sahip online oyunların yükselişi her ne kadar MMORPG oyunlara olan talebi azaltsa da, bu durum oyun pazarında MMORPG oyunlarının yeri olmadığı anlamına gelmiyor.

Nfinity Games, MMORPG oyunlarını eşsiz kılan özellikleri oyunculara eksiksiz bir biçimde sunmayı planlıyor. Güçlü bir oyuncu topluluğu oluşturmayı hedefleyen firma, hem grup halinde oynayan oyunculara, hem de grup organizasyonu için fazla vakti olmayıp bireysel oynamayı seven oyunculara saatlerce vakit geçirebilecekleri zengin bir oyun içeriği vaad ediyor.

Birçok yapımcı ve geliştirici firma MMORPGlerde topluluk ve grup olarak oynamanın ne kadar önemli olduğunu vurgulasa da günümüz dünyasında oyuncuların içerikleri keşfetmek için harcayabilecekleri vakit giderek azalıyor. Oyunda bir oyuncu grubuyla hareket etme zorunluluğu yerine, tek başına "dungeon" yapabilmek ve canın istediğinde kimseye bağlı kalmadan bir MMORPG oynayabilmek de bu gibi durumlarda büyük bir rahatlık yaratabiliyor.

EOS, Phoenix versiyonuyla Güney Kore’de büyük bir başarıya imza atan Mr.Blue şirketi ise uluslarlarası pazarda ilk olarak Türkiye ve MENA bölgesine yatırım yapmaları üzerine bir açıklamada bulundu:

Türkiye, Azerbaycan ve MENA bölgesi çok büyük bir potansiyel barındırıyor. Bu bölgenin her zaman Doğu Avrupa ve Asya pazarlarının gölgesinde kaldığını düşündük; ancak sürekli büyüyen ve süreklilik gösteren bu pazarın artık tam zamanlı bir servisi hak ettiğine karar verdik.