MİNECRAFT ŞİMDİ DE HALF–LİFE’ DA

MİNECRAFT ŞİMDİ DE HALF–LİFE’ DA

Küpler halindeki envanterler sayesinde çeşit çeşit yapılar, tasarımlar oluşturarak eğlenebileceğiniz hem de çeşitli yaratıklara karşı hayatta kalma mücadelesi verebileceğiniz bu oyun son dönemde her yaş kitlesine hitap ederek oldukça büyük bir ilgi toplamakta. Hem online hem de offline olarak oynayabileceğiniz bu oyun sizlere telefon, oyun konsolu, Java ve bilgisayarlarınız aracılığı ile sunulmakta. Minecraft yetkilileri tüm bunları da yeterli saymadan şimdi de bu çok sevilen oyunu half–life’a getirdi. Böylece her dal da kendini göstermeyi hedefleyen Minecraft’ın bu konuda da başarısız olduğu sayılamaz. Hedeflerine adım adım ulaşarak her geçen gün daha fazla kitleye hitap ediyor ve oldukça rağbet görüyor.

Minecraft’ın yayınladığı half-life deneme sürümünde oyunun grafik kalitesinde düşüş yaşandığını söylemek sanırım yanlış olmaz. Hatta ana başlığı tersine çevirip half-life de Minecraft yazmış olsak daha doğru olur.

Oyunun içerisinde kullanacağınız basit silahlar ile bile Minecraft içerisinde bulunan yaratıkları öldürmeniz hiçte zor olmayacaktır. Kullanacağınız Minecraft’ın farklı envanterleri sayesinde silaha ihtiyaç duymadan her şeyi olması gereken haline çevirebilirsiniz.

Minecraft çevrimiçi olarak arkadaşlarınız ile oynama fırsatı sunarken half-life mod ne yazık ki bu duruma elverişli olmuyor.

Orijinal Minecraft oyununda dilerseniz macera(adventure), seyirci(spectator), hayatta kalma(survival), yaratıcı(creative) dilerseniz de zorlayıcı(hardcore) modları ile büyük bir keyif ile oynayabilirsiniz. Bildiğimiz Half-life oyunun aksine Minecraft’a uyarlanmış bir versiyon olan bu Half-Craft, oyun severler tarafından dikkat çekici bir yapıya sahip olduğu düşünülüyor. Her ne kadar 2 oyun birbirinden farklı olsa da bu mod sayesinde iki oyun kitlesinin birleşmesi amaçlanıyor. Her ne kadar bu durum yeni olsa da ilerleyen zamanlarda mod geliştirilerek daha fazla ilgi toplayacağı düşünülüyor. Half-life’taki silahların Minecraft’a taşınması aksiyon seven oyuncuların da dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Grafiklerin hemen hemen aynı olması oyuncularda birçok soruya cevap niteliği taşımaktadır. Half-Craft isimli bu mod B4n4n4 tarafından geliştirildi. Oldukça uzun süren bu mod çalışması her ne kadar alfa ve beta sürümlere uyumlu hale getirilse de oyunda hatalar olabileceği mod yapımcısı tarafından söylenmektedir.