Mark: ''Bırakın çocuklarınız video oyunları oynasın''

Mark: ''Bırakın çocuklarınız video oyunları oynasın''

Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden düzenlediği soru-cevap etkinliğinde oyun sektörü üzerine yaptığı konuşmada ailelere bir tavsiyede bulundu.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden düzenlediği soru-cevap etkinliğinde oyun sektörünün geleceği üzerine konuştu. Zuckerberg, konuşmasında ailelere çocuklarının video oyunu oynamalarına engel olmamalarını ve yaşadığımız çağ için onlara yapabilecekleri en iyi iyiliğin bu olacağını söyledi.

Sözlerinin devamında çocukluk anılarından bahseden Zuckerberg, programcılık ile nasıl tanıştığını anlattı. Çocukken kar oynamaktan büyük zevk aldığını söyleyen Mark Zuckerberg, kız kardeşlerinin kendisi ile kartopu oynamadıklarını ve bunun üzerinde kartopu oyunu programladığını söyledi. Zuckerberg, oyunun çok amatör olduğunu, fakat ileride programcılığa yönelmesinde büyük rol oynadığını söyledi. Zuckerberg sözlerine ek olarak çocukların oyun oynamalarının ileride programcılığa yönelmelerine ve hayal güçlerinin gelişmesinde büyük katkı sağlayacağını söyledi.

oculus rift

Mark Zuckerberg ailelere verdiği tavsiyenin ardından Facebook'un geçtiğimiz sene satın aldığı ve bugün sizinle sistem gereksinimlerini paylaştığımız Oculus Rift isimli sanal gerçeklik gözlüğünden bahsetti. Oculus Rift'in sürekli olarak geliştirildiğini ve boyutlarının mümkün olabildiğince küçültülmeye çalışıldığını sözlerine ekleyen Zuckerberg, sanal gerçeklik teknolojisinin geleceğinden umutlu olduğunu söyledi.