Lillia Duyuruldu

Lillia Duyuruldu

League of Legends yeni ormancı karakterini duyurdu. Bir süre önce hakkında ufak tanıtımlar ve sızıntı diyebileceğimiz bilgiler yayınlanan Lillia görüntüleri ve yetenek seti yayınlandı.

Lillia Hikayesi

Lillia, Ionia'nın ormanlarındaki ağaçlardan birinin rüyası. Bu ağacın rüyaları çiçeklerde toplanıyor ve bu çiçekler büyüyüp açtığında rüyalar sihre dönüşüp ormanı besliyor. Orman huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürürken bir gece bu ağaç bir rüya görüyor. Fakat bu ağaç çiçek olup tomurcuk açmak yerine yere düşüyor ve yerden filizlenip Lillia oluyor.

Yetenekleri

Pasif - Düş Dalı: Lillia'nın rakibe uyguladığı tüm yetenekler Düş Tozu etkisi uygular. Ayrıca rakibin azami canına belli bir oranda büyü hasarı verir.

Q - Çiçek Açtıran: Lillia daire şeklinde dalını sallayarak yakındaki tüm hedeflere büyü hasarı verir. Dairenin dış kısmında kalan kişilere gerçek hasar uygular ve isabet halinde hareket hızı kazanır.

W - Dikkat Et: Lillia kısa bir odaklanma süresinden sonra dalıyla daire şeklinde bir alana vuruş yapar. Alandaki hedeflere büyü hasarı uygular, alanın merkezindekiler daha fazla hasar alır.

E - Döner Hortum: Lillia sopasını sallayıp başının üstünden bir hortum fırlatır ve isabet eden rakiplere büyü hasarı verir. Eğer rakibi ıskalarsa, rakibe veya yüzey şekline çarpana kadar yuvarlanmaya devam eder.

R - Mışıl Mışıl: Lillia rakiplerine ninni söyler, geniş alandaki bu ninni Düş Tozu etkisindeki hedefleri daha fazla yavaşlattıktan bir süre sonra uyutur. Uyuyan rakipler hasar alarak uyandırılırsa daha fazla hasar alırlar.

Yapımcıların açıklamalarına göre; "Lillia düşler ile arasında bir bağ olduğuna inanıyor ve bu bağ ile gurur duyuyor. Ağaç anasını iyileştirmek ve korumak için sihirler ile dolu bir dünyaya ayak basıyor. Ancak bu dünyadaki insanların içindeki düşlerden ve sihirden habersiz olduğunu fark ediyor. Her ne kadar asıl amacı korumak olsa da bu dünyadaki sihri ve insanların gerçekleri bulmasında, düşlere olan inancını geri kazanmasında yardımcı olmak istiyor.

Oyuncuların oldukça iyi yorumlarını alan karakter Hecarim, Darius ve Zoe'nin birleşimi olarak görülüyor ve hem hasar kaynaklarının fazlalığı hemde kitle kontrol etkileri sebebi ile oldukça verimli bir karakter olacağına inanıyorlar.