Hedefi ölümsüzlük olan 11 yaşındaki dahi çocuk Laurent Simons, 1 yılda üniversitenin fizik bölümünü bitirdi

Hedefi ölümsüzlük olan 11 yaşındaki dahi çocuk Laurent Simons, 1 yılda üniversitenin fizik bölümünü bitirdi

O daha 11 yaşında Belçikalı bir çocuk. Ama profesörleri bile geride bırakmayı başarabilecek bir zekaya sahip. 2020'nin Mart ayında kayıt olduğu Antwerp Üniversitesine kayıt olduktan sonra 1 yılda tüm eğitimini tamamlamayı başardı. Aynı zamanda üniversitenin en iyi derecesini yaparak 3 yıllık fizik bölümünü 1 yıl içinde bitirdi. 145 IQ'ya sahip Simons, en sevdiği dersin matematik olduğunu da sözlerine ekledi.

Laurent Simons'un hedefleri de bir yetişkinin aklına dahi gelemeyecek derecede ileri seviyede. Lisans diplomasını alan çocuk dahi Simons, yüksek lisansa başlama planları yapıyor ve derslerini hiç aksatmıyor. Simons; "Hedefim ölümsüzlük. Vücutta mümkün olduğunca fazla sayıda parçayı mekanik parçalarla değiştirmek istiyorum. Bunun için bir yol hazırladım. Bulmacanın ilk parçası kuantum fiziği" şeklinde açıklama yaptı.

Dünyadaki önde gelen profesörleriyle çalışmayı hedefleyen dahi çocuk, onların beyinlerini inceleyip ne düşündüklerini bilmek istediğini hedefleri arasına koymuş şimdiden. Ne diyelim dünyaya hayırlı olsun..

Laurent Simon kimdir?

11 yaşında Oostende doğmuş Belçikalı bir çocuk. 145 IQ'ya sahip. daha 9 yaşındayken kendisiyle yapılan bir söyleşide, yapay organ geliştirip insanların hayatlarını kurtarmak istediğini belirtmişti. 9 yaşlarında Hollanda'nın Eindhoven Teknik Üniversitesini (anlaşmazlık sonucu) yarıda bıraktığı da biliniyor.