Gaming in Turkey'den Perdigital İşleri, Neler Yaptık, Neler Yapacağız?

Gaming in Turkey'den Perdigital İşleri, Neler Yaptık, Neler Yapacağız?

Türkiye'nin oyun reklam ve danışmanlık ajansı Gaming in Turkey, Kasım ayında çıktığı yolculuğa markalarıyla birlikte devam ediyor. Bu ay, yeni nesil dijital dağıtım ve monetizasyon platformu Perdigital'in GIT ile birlikte yaptıklarıyla ilgili kısa bir tur yapacağız.

Perdigital, sektörde yeni bir marka olmasına karşın, yaptığı iş birliktelikleri ve ürünleriyle isminden sıkça söz ettiren bir platform. Yaklaşık 1 senedir faaliyette olan Perdigital, Steam, Joygame gibi firmaların dijital oyun e-pinleri ile Digiturk maç kodlarından Spotify üyeliklerine, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone TL yüklemelerinden eğitim setlerine kadar geniş ürün yelpazesini, üyelerinin her ihtiyacını karşılayacak biçimde şekillendiriyor. Gaming in Turkey, Perdigital'in bu çalışmalarını sosyal medyada kitlesine duyurma, üyelerine yapılan anlaşmaları ve birliktelikleri tanıtma gibi desteklerin yanı sıra, her müşterisinde olduğu gibi firmanın pazarlama departmanı olarak görev yaparak tam bir danışmanlık hizmeti veriyor.

Direct Transfer

Perdigital Türk online oyun sektöründeki bir çok firmanın epin dağıtımını yaparken, bu sistemin oyuncular için oldukça zahmetli olduğunu görerek farklı bir ürünü piyasaya çıkardı, Direct Transfer. Bu ürünle epinde yaşanan tüm zorluklar sona eriyor çünkü kod kavramı ortadan kalkıyor. Oyuncusuna sorun yaşatmadan hizmet vermek isteyen tüm firmalara hitap eden Direct Transfer ile nakit yükleme işlemi 10 saniye gibi bir sürede, göz açıp kapayıncaya kadar halledilmiş oluyor. Tüm içerik ve altyapısı Perdigital teknik ekibi tarafından yapılan Direct Transfer, yeni dönemin nakit çözümü olacak gibi gözüküyor.

Konuyla ilgili GIT ekibi olarak markanın Direct Transfer ürününü, Wolfteam özelinde yaptığı turnuvalara sponsor olarak çıkmasını ve ürün bilinirliğini arttırmayı hedefledik. Tanıtımları videolar ile destekleyerek sosyal medyayı aktif şekilde kullandık. Ayrıca kendine özel bir tanıtım ve yükleme sayfası da bulunan Direct Transfer, Türkiye'nin en önemli bonus markalarından biri, Hopi ile de üyelerine ekstra paracıklar kazandırıyor. Joygame özelinde yapılan bu kampanya ile Direct Transfer alışverişlerinde %10 Paracık da Hopi'nin özel bir bonusu olarak Perdigital'in üyelerine ekstra bir avantajı oluyor. Hopi aynı zamanda Steam alışverişlerinde de ekstra paracık kazanma şansını Perdigital üyelerine sunmuş durumda.

E-spor'un globaldeki büyümesi hızla devam ederken, ülkemizde de bir çok oyuncu tarafından ilgiyle takip ediliyor. Perdigital'de bu noktada E-spor'u sahiplenerek hem Elektronik Sporlarla ilgilenen gençlere önem veriyor hem de kitlesini arttırmayı hedefliyor. Buradan hareketle markamız için Sabri Ugan'la Radyospor'da E-spor Vakti isimli bir program yaptık. Ön hazırlık olarak 4 hafta, 5'er dakikalık mini programlarla, Radyospor özelinde futbol ve spor kitlesine radyodan Elektronik Sporların da var olduğunu, ne gibi turnuvalar yapıldığını, nasıl organizasyonlarla bu sporun sürdürüldüğünü anlatmaya çalıştık. Programa katılan Türk E-spor camiasından önemli isimler hem kendi ilgilerini hem de ülkemizdeki E-sporu, globalde nasıl ilerlediğini paylaştı, Sabri Ugan ve Radyospor takipçileri, Elektronik sporlarla ilgili yeni bilgiler öğrendi. Önümüzdeki ay programın daha da genişleyeceğini düşünüyor, Perdigital'in E-spor'a olan katkısını ulusal turnuvalarla sürdüreceğinin bilgisini vermek istiyoruz.

Direct Transferle oyunlardaki nakit alımını hızlandıran, Elektronik Sporların ülkemizdeki gelişimini takip ederek değerini arttırmayı hedefleyen Perdigital, Gaming in Turkey çatısı altında üyelerine ulaşarak, onların ilgi alanlarına göre bir dijital merkez olma hedefini sürdürerek herkes için önemli bir çözüm ortağı olacak.

-Basın bülteni