Emekli maaşındaki son rakam sızdı! En düşük emekli maaşı kaç TL olacak?

Emekli maaşındaki son rakam sızdı! En düşük emekli maaşı kaç TL olacak?

Emekli maaşındaki son rakam sızdı! En düşük emekli maaşı kaç TL olacak?

SGK Uzmanı Emin Yılmaz emeklilere güzel haberi duyurdu. En düşük emekli maaşı belli oldu. İşte tüm ayrıntılar...

Yüksek enflasyon sebebiyle emekliler, sene başında yapılan zammın yetersiz olduğunu düşünerek zor günler geçirmeye devam ediyor. Bu durum, en düşük emekli maaşının 10 bin TL seviyesine düşmesine neden olmuştu.

Tüketici fiyatlarındaki artış nedeniyle emekli maaşlarının alım gücünde yaşanan düşüş, Temmuz ayında gelecek olan enflasyon farkı ve olası refah payıyla bir nebze olsun hafifleyecek gibi görünüyor.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, Temmuz zammında en düşük emekli maaşları için 4 aylık enflasyon farkının 18,72 olarak belirlendiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2024'ü emekliler yılı ilan etmesiyle birlikte emekli maaşlarında yaşanan erime hız kazanmış durumda. Bu nedenle, hükümetin bu konuda atacağı somut adımlar şimdiden büyük bir merakla bekleniyor.

Hükümete yakın kaynaklar, bu yıl zam konusunda daha dikkatli bir yaklaşım sergileneceğini belirtiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise emekli kart uygulamasının devreye sokulacağını ve bu sayede emeklilerin hayatlarında kolaylıklar sağlanacağını belirtti. Ayrıca 6 aylık enflasyon farkı oranına da işaret etti.

SGK Uzmanı Emin Yılmaz, en düşük emekli maaşının 12.500 TL ile 15.000 TL arasında bir seviyeye çıkarılabileceğini belirterek, iktidarın bu konuda bir iyileştirme yapabileceğini öngördüğünü ifade etti.lacak.