Dilan Polat'ın eşi Engin Polat davasında flaş gelişme! Telefon görüşmesi ortaya çıktı

Dilan Polat'ın eşi Engin Polat davasında flaş gelişme! Telefon görüşmesi ortaya çıktı

Dilan Polat'ın eşi Engin Polat davasında flaş gelişme! Telefon görüşmesi ortaya çıktı

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat'ın eşi Engin Polat hakkında yeni bir dava açıldı. Yaklaşık 9 ay önce motosikletli saldırganların hedefi olan Halil İbrahim Alkan, "Bu suikasti bana Polatlar düzenlediler" dedi.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanmışlardı. Bu olayın ardından, Engin Polat hakkında yeni bir dava daha açıldı ve Dilan Polat'ın eşi hakkında ek bir iddianame hazırlandı.

Şikayetçi Halil İbrahim Alkan, "Bana bunu yaptıranlar Dilan Polat ile Engin Polat'tır" dedi. Alkan, motosikletli saldırganlar tarafından hedef alındığı saldırının arkasında Dilan ve Engin Polat'ın olduğunu öne sürdü.

TELEFON GÖRÜŞMESİ SORUN OLDU

Alkan'ın şikayetçi olduğu iddianamede, telefon görüşmesinin Polat'ın çalışanları tarafından kaydedildiği ve müştekinin telefon numarasının görünür şekilde kaydedildiği ifade edildi. Ayrıca, Engin Polat'ın bu görüntüleri sosyal medya hesabında paylaştığı belirtildi.

4-9 YIL HAPİS TALEBİ

Engin Polat'ın, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek ve verileri hukuka aykırı olarak paylaşmak suçlarından cezalandırılması talep ediliyor. 4 ila 9 yıl arasında hapis cezası istenen Engin Polat'ın ilk duruşması önümüzdeki günlerde yapılacak.

NE OLMUŞTU

Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin ve Dilan Polat hakkında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet ve Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi" suçlarından soruşturma başlattı.

Savcılık, şüpheli Ahmet Gün'ün tasfiye halindeki 5 şirketinden, Dilan Polat'a ait firmaya herhangi bir mal alışverişi olmadan para transferi yaptığını belirledi. Ayrıca, toplamda 150, 98, 29 ve 25 milyon liralık sahte fatura düzenlediği tespit edildi.