Dilan Polat İntihar Etti Mi? Savcılıktan Son Dakika Dilan Polat Kararı!

Dilan Polat İntihar Etti Mi? Savcılıktan Son Dakika Dilan Polat Kararı!

Dilan Polat İntihar Etti Mi? Savcılıktan Son Dakika Dilan Polat Kararı!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklu bulunan Dilan Polat intihar girişimi nedeniyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılacak.

Dilan Polat’ın Adli Tıp Kurulu raporu Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştı. Raporda, Polat'ın durumunun ciddiyetini vurgulanarak tedavi için hastaneye yönlendirilmesi gerektiği belirtildi. Tedavinin ardından Polat'ın cezaevine geri dönmesi bekleniyor.

TEDAVİSİ BİTİNCE CEZAEVİNE DÖNECEK

Bu rapor ceza veya tutukluluktan kurtulduğu anlamına gelmiyor, tedavi sonrasında cezaevine döneceği bildiriliyor.

İNTİHAR İDDİLARI GÜNDEM OLMUŞTU

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, 5 Kasım'da "kara para aklama" ve "vergi kaçakçılığı" suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Son günlerde, Polat'ın cezaevinde intihar edeceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Özellikle, Polat'ın eşiyle yaptığı telefon görüşmesinde "İntihar edeceğim Engin" dediği iddiaları gündeme gelmişti.

Polat'ın avukatı Osman Eryiğit, bu iddiaları manipülasyon olarak nitelendirerek dikkate alınmaması gerektiğini belirtmişti.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Bugün, Dilan ve Engin Polat çifti, tutuklanmadan önce yaşadıkları kavga ile ilgili hakim karşısına çıktı. Dilan Polat, hakaret veya tehdit içerikli bir davranış sergilemediğini ifade ederken, Engin Polat ise eşini korumak amacıyla karşı tarafa saldırdığını kabul etti. Polat çifti, müştekilerle uzlaştıklarını ve müşteki avukatlarının şikayetten vazgeçtiklerini mahkemeye bildirdi.