BENZİN-MAZOT FİYATI SON DAKİKA: Benzin litre fiyatı, Motorin fiyatları (mazot fiyatı) Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP'de ne kadar oldu?

BENZİN-MAZOT FİYATI SON DAKİKA: Benzin litre fiyatı, Motorin fiyatları (mazot fiyatı) Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP'de ne kadar oldu?

Son dakika mazot ve benzin fiyatı haberleri...Benzin ve mazot fiyatı, brent petrol varil fiyatındaki dalgalanmayla birlikte indirim ve zam haberleriyle değişkenlik göstermeye devam ediyor. Akaryakıt fiyatları da araç sahipleri tarafından merakla takip ediliyor. Peki 24 Mart 2023 benzin fiyatı ve motorin fiyatları ne kadar oldu? İşte il il akaryakıt pompa fiyatları...

Son dakika haberleri...Benzin fiyatı ve motorin fiyatları başta olmak üzere akaryakıt fiyatları brent petrol tarafındaki dalgalanmalardan etkilenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalardan bu yana 75 bandına kadar gerileyen brent petrol de indirim beklentisi oluşturmaya devam ediyor. Peki 24 Mart 2023 benzin fiyatı ve mazot litre fiyatı ne kadar oldu? Benzin fiyatı ve mazot fiyatı için herhangi bir indirim-zam haberi var mı? İşte haberin detayları...

MOTORİN FİYATLARI İÇİN İNDİRİM-ZAM VAR MI?

Motorin fiyatları (mazot fiyatı) için herhangi bir fiyat değişikliği yaşanmadı ve beklenmiyor. Petrol fiyatları cephesinde yaşanan düşüşün devam etmesi durumunda hem benzin fiyatı hem de motorin fiyatları için yeni indirimler söz konusu olacak.

BENZİN FİYATI İÇİN İNDİRİM-ZAM VAR MI?

Benzin fiyatı için herhangi bir fiyat değişikliği yaşanmadı ve beklenmiyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI BUGÜN NE KADAR?

Güncel benzin ve mazot litre fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte o tablolar:

MOTORİN FİYATLARI

İstanbul 20,51 TL
Ankara 20,85 TL
İzmir 20,92 TL

BENZİN FİYATLARI

İstanbul 20,60 TL
Ankara 20,94 TL
İzmir 20,93 TL

Fiyatlar iller, ilçeler ve bayiler arasında farklılık gösteriyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.