Ali Yerlikaya DUYURDU: Survivor finaline çakarlı araç ile giden yarışmacıların gözünün yaşına bakmadı

Ali Yerlikaya DUYURDU: Survivor finaline çakarlı araç ile giden yarışmacıların gözünün yaşına bakmadı

Ali Yerlikaya DUYURDU: Survivor finaline çakarlı araç ile giden yarışmacıların gözünün yaşına bakmadı

Survivor'ın eski yarışmacıları, Survivor finaline çakarlı araçla gitmesi gündem yaratmıştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaparak, 'Gereği yapıldı' ifadelerini kullandı.

Survivor yarışmasıyla tanınan Sahra Işık, Yağmur Banda ve Damla Can, sosyal medyada paylaştıkları videolar nedeniyle gündeme oturdu. Işık, Banda ve Can, yarışmanın finaline çakarlı araç kullanarak gittiklerini gösteren videoları sosyal medyada paylaştı.

Videoda Işık'ın, "Devam et. Survivor finali devam et" diyerek trafiği ihlal ettiği görüntüler eleştirilere neden oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bu konuda bir açıklama yaparak, "Gereği yapıldı" ifadelerini kullandı.

Üç yarışmacının Survivor finaline çakarlı araçla gitmeleri sosyal medyada büyük tepki topladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili açıklamasında sürücüye idari para cezası kesildiğini duyurdu.

TV8'de yayınlanan Survivor All Star programının finaline katılan Sahra Işık, Damla Can ve Yağmur Banda'nın, İstanbul'daki büyük finale çakarlı ve sirenli bir lüks otomobille geldikleri görüntülerin ardından yarışmacılar hakkında soruşturma başlatıldı.

ekran-alintisi.jpg

'TRAFİKTE ÜSTÜNLÜK TASLAYANLARA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, araca takılan siren ve çakar gibi cihazların usulsüz bir şekilde kullanıldığını vurgulayarak,

"Bu araç sürücüsünün, mevzuatta izin verilmeyen siren ve çakar gibi ışıklı ve sesli uyarı işaretlerini aracına taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

azsxcvfbherteqaghsdgmtrwetf.jpg