Oyun HaberleriOyuncu Gündemi

Turkcell Superonline, Yalanladığı “Kotalı İnternet” Tarifelerini Duyurdu!

Bildiğiniz üzere 1 Mayıs’ta AKK‘de yeni sisteme geçildi ve 02.00-08.00 saatleri arasında indirilen verilerin, kotaya işlemeyeceği açıklandı. Bu durumu kendi aleyhine çevirmek isteyen bazı firmalarda, “Kotalı İnternet” adını verdikleri sistem yankı buldu. Turkcell Superonline‘nin de bu sistemi uygulayacağına dair bazı haberler çıkmıştı; ancak Turkcell bir basın açıklaması yaparak bu haberlerin doğru olmadığını bizlere bildirmişti. Tabi bunu, insanları susturmak için yaptıkları oldukça belliydi ve ne yazık ki, bu da kesinleşmiş oldu.

Turkcell Superonline, kotalı tarifelerini web sitesinde yayınladı. Kota ve fiyatlandırma sistemi çok gülünç. Sadece 20 Mbps hız ve 2 GB kota için 29 TL‘lik bir ücret ödeyeceğiz. En yüksek fiyatlı paketi de 100 Mbps hız ve 20 GB kota ile 89 TL. Üstelik bu tarifeler sadece Fiber İnternet kullananlar için. Bölgesinde fiber bulunmayıp ADSL kullananlar için durum daha da vahim. 4 Mbps hız, 4 GB kota ile 31 TL ödeyeceğiz. En yüksek tarife de, 2 Mbps hız, 6 GB kota ile 45 TL. Limitsiz paketlerde de en düşük, 1 Mbps hız, kota ve AKK limitsiz 69 TL. En yüksek, 8 Mbps hız, kota ve AKK limitsiz 129 TL. Gelelim mevcut olan kotayı aştığımız zaman, ne kadar ücret ödememiz gerekeceğine. Kotalı tarifelerde, kota aşımları için MB başına 0,015 TL ödememiz gerekiyor. Basit bir hesapla GB başına 15 TL ekstra ücretlendirme demek oluyor.

Turkcell Superonline sağ olsun(!) bizler için limitsiz tarifeler de yayınlamış. 1 Mbps hız, kota ve AKK limitsiz olmak üzere 69 TL‘lik bir ücreti var. Fiyat olarak en düşük paket, 10 Mbps hız, kota limitsiz; ancak AKK’nin 10 GB ile sınırlı olduğu bu paketin fiyatlandırması da 64 TL.

Turkcell Superonline, bu tarifeleri açıklamak için sadece zamanını erteledi; çünkü fazla tepki aldı. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce fiyatlandırma normal mi?

[link]Gözlerine inanamayanlar, tarifelere ve ücretlendirmelere Turkcell Superonline’nin resmi web sitesinden ulaşabilirler.[/link]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu