Zoom Uygulaması Süreklilik Kamera Desteği ile Apple TV 4K'ya Geliyor

Zoom Uygulaması Süreklilik Kamera Desteği ile Apple TV 4K'ya Geliyor

Zoom, Apple TV 4K için, kullanıcıların Apple'ın Devamlılık Kamerası özelliği aracılığıyla televizyonlarında ve iPhone veya iPad'lerinde konferans görüşmeleri yapmalarına olanak tanıyan bir uygulama yayınladı. İlk olarak Sigmund Judge tarafından fark edilen "Zoom - for Home TV" uygulaması hafta sonu tvOS App Store'da sessizce yerini aldı.

Apple, tvOS 17 Eylül ayında yayınlandığında, kullanıcının iPhone veya iPad'ine kablosuz olarak bağlanmak ve katılımcıları TV'de bir araya getirmek için aygıtın kamera ve mikrofonundan yararlanmak için Süreklilik Kamerası desteğinden yararlanan Apple TV'de FaceTime'ı tanıttı.

Zoom da aynı şeyi başarmak için Continuity Camera'yı kullanarak Apple TV'yi iPhone'unuza bağlamanıza ve ardından Zoom toplantılarını başlatıp katılmanıza olanak tanıyor. Uygulama HD video ve ses, takvim entegrasyonu, telefon, e-posta veya Zoom kişileri aracılığıyla toplantı davetleri, toplantı içi sohbet ve bir ara odasına atanma özelliğini destekliyor.

Zoom kullanıcıları, Zoom kimlik bilgilerini kullanarak veya iPhone'larındaki bir eşleştirme URL'sini ziyaret ederek Apple TV uygulamasında hesaplarına giriş yapabilirler. Zoom on tvOS, Devamlılık Kamerası'nı kullanmak için ikinci nesil Apple TV 4K veya sonraki bir modelin yanı sıra kamera ve mikrofon işlevleri için iOS 17 veya iPadOS 17'ye güncellenmiş herhangi bir iPhone veya iPad modeli gerektiriyor.