Windows 11 Yakında Üçüncü Taraf Widget'ları ve Manifest Kodu İpuçlarını Destekleyebilir

Windows 11 Yakında Üçüncü Taraf Widget'ları ve Manifest Kodu İpuçlarını Destekleyebilir

Üçüncü taraf desteği, Windows 11 Widgets paneline yeni widget'lar getirecek.

Microsoft'un en son işletim sistemi olan Windows 11, yakında Microsoft Store aracılığıyla üçüncü taraf widget'ları alabilir. Şu anda, widget paneli yalnızca Microsoft'un kendi widget'larını görüntüleyebilir. Bunlara bir takvim, hava durumu güncellemeleri ve en çok okunan haberler dahildir. Widget bildirimindeki iddia edilen kodun çevrimiçi olarak ortaya çıkan bir ekran görüntüsüne göre, Microsoft'un şu anda Windows 11'de üçüncü taraf widget'ları için destek eklemeye çalıştığı bildiriliyor.

Twitter kullanıcısı FireCube, Microsoft Store aracılığıyla yeni widget'ların indirilmesine ilişkin referansları içeren Widget bildirimindeki iddia edilen kodun ekran görüntüsünü tweetledi. Tweet, "Widget manifest güncellemesi, Microsoft Store'dan üçüncü taraf widget'ları ve güncellemeleri indirebildiğine dair daha fazla kanıt gösteriyor" dedi. İddia edilen manifest dosyasının ekran görüntüsü, "Microsoft Store'da yeni widget'lar ve widget güncellemeleri indir" yazan bir mesaj içeriyor. Buna dayanarak, kullanıcıların gelecekteki bir işletim sistemi güncellemesinin ardından yeni widget'ları indirebilecekleri tahmin ediliyor. Geliştirmenin yalnızca dahili bir Microsoft testi değil de gerçek olduğu ortaya çıkarsa, Widget'lar paneli kişiselleştirme seçenekleri olan kişiler için daha faydalı olacaktır.

Şu anda, Windows 11'in Pencere Öğeleri paneli ekranın sol tarafından açılır ve hava durumu, trafik, spor haberleri, İzleme listesi, OneDrive fotoğrafları, Microsoft Yapılacaklar ve diğer bazı uygulamalar ve haber türleri için pencere öğeleri görüntüler. Önceki sızıntılar, üçüncü taraf widget'ların Microsoft'un işletim sistemine gelişine de işaret ediyordu. Ancak Microsoft, Widget'lar panelinin bu genişletmesini henüz onaylamadı.

Kısa süre önce Microsoft, Windows 11 için hibrit çalışma ve kurumsal müşterilere odaklanan bir dizi yeni özellik duyurdu. Microsoft, Windows 11'in Dosya Gezgini'ni sekmeli bir kullanıcı arayüzü ve sabitlenmiş dosyalar için destek ile güncelliyor. Ayrıca, Windows, Microsoft Edge ve Office güncelleştirmelerini otomatikleştirmeye yönelik hizmetlere yönelik desteğin yanı sıra engelli kişiler için gelişmiş erişilebilirlik özellikleri de getiriyor. Ayrıca, Windows 365 Switch ve Windows 365 Boot ile Windows 11 ve Windows 365 arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.