Windows 10 Hava Durumu Göstergesi Nasıl İptal Edilir?

Windows 10 Hava Durumu Göstergesi Nasıl İptal Edilir?

Windows 10'da otomatik güncellemeleri etkinleştirdiyseniz, görev çubuğuna yeni ve oldukça can sıkıcı bir hava durumu ve haber widget'ının eklendiğini muhtemelen fark etmişsinizdir. Elbette bu bazıları için oldukça kullanışlı olabilir ancak birçok kişi bu widget'ın nasıl kaldırılacağını merak ediyor. Windows 10 Hava Durumu kimine göre oldukça kullanışlı bir özellikken kimisi içinse oldukça gereksiz.

Microsoft, Windows 10 1909 sürümü ile birlikte eklemiş olduğunu "Haberler ve İlgi Alanları" adı verilen bu yenilikler birçok kullanıcı tarafından gereksiz olarak görülüyor.

Görev çubuğu widget'ı, etrafındaki net yüksek çözünürlüklü öğelerle karşılaştırıldığında biraz bulanık görünüyor ve bu da kullanıcıların kötü bir deneyim yaşamasını engelliyor. Windows 10 Hava Durumu göstergesi nasıl kaldırılır? Sorunun yanıtı ise aşağıdadır.

Windows 10 Hava Durumu

Windows 10 Hava Durumu Göstergesi Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 Hava Durumu göstergesini kaldırmak oldukça basittir. Aşağıdaki yönergeleri uygulayarak kaldırma işlemini yapabilir ve ardından eski görünümüne getirebilirsiniz.

  • Windows 10 bilgisayarınızın görev çubuğunun herhangi bir bölümünü sağ tıklayın. Bu, ekranın sağ alt köşesinde saatin ve ağ bağlantısı simgelerinin solunda bulunur.
  • Haberler ve ilgi alanları'nı seçin.
  • Kapat'ı tıklayın.

İşte tüm yapmanız gerekenler bunlardır. Bunu yaptıktan sonra artık Hava Durumu göstergesi bilgisayarınızda görünmeyecektir.

Bu widget'ı kaldırma kararınızdan pişmanlık duymanız durumunda (muhtemel değil), görev çubuğunda herhangi bir yere sağ tıklayıp Haberler ve ilgi alanları > Simge ve metni göster'i seçerek onu geri getirebilirsiniz. Ayrıca, yanında metin olmadan yalnızca küçük hava durumu simgesini gösterecek Yalnızca simgeyi göster adlı bir seçenek olduğunu da fark edeceksiniz. Bunu yaptığınızda sadece hava sıcaklığının ikonu görünecektir.