WhatsApp'ın Yeni Özelliği, Kullanıcıların Mesajları Gönderdikten Sonra Bile Düzenlemesine İzin Verecek

WhatsApp'ın Yeni Özelliği, Kullanıcıların Mesajları Gönderdikten Sonra Bile Düzenlemesine İzin Verecek

WhatsApp kullanıcıları, zaten gönderildikten sonra kısa mesajlarını yakında düzenleyebilir. Daha fazla bilgi aşağıda

WhatsApp Mesajları: Meta sahibi WhatsApp, kullanıcıların gönderilen mesajları düzenlemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, gönderenlerin aptalca yazım hatalarını ve diğer yanlış bilgileri düzenlemesine ve düzeltmesine yardımcı olacaktır. WhatsApp ile ilgili tüm haberleri takip eden bir web sitesi olan Wabetainfo, işlevselliği fark etti.

WhatsApp, birbirimizle iletişim kurma şeklimizde önemli değişiklikler yaptı. Mesajlara tepki verme özelliğinin piyasaya sürülmesinden sonra, WhatsApp yakında kullanıcıların mesajları gönderildikten sonra değiştirmelerine izin verecek. Ayrıca Okuyun - 'Korku Ortamı' Yaratan Yeni Siber Kurallar Riski: Google, Facebook, Reliance, Diğer En İyi Teknoloji Firmaları Hükümete Yazıyor

Mesajlaşma uygulamasının şu anda belirli bir düzenleme özelliği yoktur. Bir metin ancak gönderildikten sonra kaldırılabilir. Raporlara göre, yeni özellik, bir mesaja uzun süre basıldığında metni kopyalama ve mesajı iletme seçeneklerinin yanında görünen üst çubukta özel bir düğme olarak gelecek.

“Muhtemelen düzenlenen mesajların önceki sürümlerini kontrol etmek için bir düzenleme geçmişi olmayacak, ancak bu özellik geliştirme aşamasında olduğundan, özellik yayınlanmadan önce planları değişebilir. Buna ek olarak, insanların mesajlarını düzenlemesine izin veren zaman penceresiyle ilgili ayrıntılar şu anda bilinmiyor, ancak bir haber olduğunda size hemen bildireceğiz” dedi.

Facebook'un sahibi olduğu şirket, Android için WhatsApp beta'daki işlevselliği kontrol ediyor, ancak WhatsApp, özelliği iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta'da da sunmak için çalışıyor.

Wabetainfo raporu ayrıca, özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu ve özelliğin hazır olması için gerçek zamanın tahmin edilemediğini, WhatsApp'ın kısa süre içinde daha fazla beta kullanıcısına sunmaya başlayabileceğini öne sürdü.

Rapor, düzenleme düğmesinin önce iOS ve Masaüstü beta sürümlerine geçeceğini ekliyor. Ancak, daha sonra Android beta sürümlerine de gelmesini bekliyoruz. Her iki durumda da, özelliği kararlı sürümlerde görmemiz biraz zaman alacak.