WhatsApp Web tek görünümlü fotoğraf gönderme özelliğini yayınladı

WhatsApp Web tek görünümlü fotoğraf gönderme özelliğini yayınladı

WhatsApp Web, yeni bir özellik getiren bir güncelleme almaya başladı. Yeni özellik, Android ve iOS için mesajlaşma programında zaten var olan bir işlev olan, tek bir görüntülemeden sonra kaybolan fotoğraf ve videolar göndermektir.

WABetaInfo'ya göre, bu özellik "birkaç hafta önce" küçük bir kullanıcı grubu için mevcuttu, ancak şimdi tüm topluluk için uygulamanın kararlı sürümünün bir parçası.

Bu mekanizmanın WhatsApp Web'e eklenmesine yönelik testler en az bir yıldır devam ediyordu. Ancak WhatsApp, bu platformlarda kullanıcı korumasını nasıl artıracağı üzerinde çalışırken "gizlilik nedenleriyle" PC'lerde bu işlevi kaldırmıştı.

Görünen o ki şirket, uygulamadaki özelliği sonsuza dek eski haline getirmeye karar verdi. Haber, Windows ve macOS için WhatsApp yazılımının yanı sıra WhatsApp Web için de geçerli.

Güncelleme kademeli olarak ve dalgalar halinde sunulduğundan, tüm kullanıcıların bilgisayarlarında tek görünümlü mesajlara erişimi olmayabilir.
WhatsApp'ta geçici mesajlar

WhatsApp'ta fotoğraf veya video şeklinde geçici mesajlar göndermek 2021'den beri mobil cihazlar için mevcut. Bu, kullanıcıların özel veya hassas içerikleri kişilerine göndermeleri için bir yoldur.

Bu gönderme biçiminde, dosyalar sistemlerde saklanmaz, alıcı tarafından indirilmez veya yetkisi olmayan diğer kişilere iletilmez. Ayrıca bir kez açıldıktan sonra birden fazla kez görüntülenemezler.

Bu işleve ek olarak, messenger kısa süre önce diğer kullanıcı koruma mekanizmalarını da test etmeye başladı. Bunlar arasında aramalarda IP'nin gizlenmesi ve telefon numarasına ek olarak e-postanın bir hesap doğrulama biçimi olarak kullanılması yer alıyor.