WhatsApp nihayet hesabınızı korumak için olmazsa olmaz bir özelliği kullanıma sunuyor

WhatsApp nihayet hesabınızı korumak için olmazsa olmaz bir özelliği kullanıma sunuyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, nihayet kullanıcıların kimlik doğrulama amacıyla hesaplarını bir e-posta adresine bağlamalarına olanak tanıyan büyük bir güncelleme yayınlıyor.

WhatsApp kullanıcıları için iyi haber: Meta, hesabınızın güvenliğini güçlendirmek için tasarlanmış uzun zamandır beklenen bir özelliği kullanıma sundu. WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere, iPhone için WhatsApp'ın 23.24.70 sürümü olan en son güncelleme, bir e-posta doğrulama özelliği getiriyor.

Diğer birçok hizmette zaten bulunan bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık WhatsApp hesaplarını e-posta doğrulaması kullanarak doğrulayabiliyor. SMS doğrulaması bir seçenek olmaya devam etse de, e-posta doğrulama özelliği, özellikle hücresel kapsama alanının zayıf olduğu bir durumda hoş bir alternatiftir.

WhatsApp'ta e-posta doğrulamasını nasıl etkinleştiririm?

Şu anda bu özellik yalnızca belirli beta kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara hızlı bir şekilde sunulması bekleniyor. Güncellemeyi zaten aldıysanız, şimdi uygulamanızdaki değişiklikleri görebilmeniz gerekir.

Bir e-posta adresini WhatsApp hesabına bağlamak oldukça basittir. Sadece aşağıdaki adımları izleyin:

WhatsApp'ı açın, ardından ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye tıklayın
Ayarlar'a, ardından Hesap'a tıklayın
"İki adımlı doğrulama "nın üstündeki yeni "E-posta adresi" bölümüne tıklayın.
E-posta adresinizi girin ve onaylayın
Gelen kutunuza gidin, WhatsApp tarafından gönderilen e-postayı bulun ve e-postadaki 6 rakamı WhatsApp'a girin

WhatsApp sürümünün, kademeli olarak şifrelerin yerini alacak olan yeni kimlik doğrulama anahtarları olan passkeys'e de erişim sağladığını unutmayın. Ancak bu özellik henüz uygulamanın kararlı sürümüne yerleştirilmedi. Buna ek olarak, Meta'nın WhatsApp'a bir düğmeye dokunarak erişilebilecek kendi yapay zekasını eklemek için çalıştığını da biliyoruz.