WhatsApp en son beta sürümünde yeni bir kısayol ile yapay zekalı sohbet robotunu tanıttı

WhatsApp en son beta sürümünde yeni bir kısayol ile yapay zekalı sohbet robotunu tanıttı

WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da iyi hale getirmek için yapay zekayı platformuna entegre ederek oyununu gerçekten hızlandırıyor.

Sadece birkaç hafta önce, yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmaları test ediyorlardı ve şimdi de şu anda beta test aşamasında olan bir yapay zeka sohbet robotu özelliğini tanıttılar. Bu heyecan verici yapay zeka duyurusunu Meta Connect 2023'te yaptılar.

WhatsApp'ın Yapay Zeka Chatbot Özelliği

Google Play Beta Programı aracılığıyla sunulan en son WhatsApp güncellemesinde (sürüm 2.23.24.26), Sohbetler sekmesinde harika bir yeni kısayol var. Yeni sohbet simgesinin üzerinde bir düğme olarak bulabilirsiniz. Bu kısayol, kişi listenizde gezinmek zorunda kalmadan yapay zeka destekli sohbetlere atlamayı çok kolaylaştırıyor.

Bu değişiklik, kullanıcıların uygulama içinde yapay zeka destekli sohbetlere katılmak istediklerinde zamandan ve emekten tasarruf etmelerini sağlayarak işleri daha sorunsuz ve daha kolay hale getirmekle ilgili. Şu anda bu özellik belirli bir grup beta test kullanıcısı tarafından kullanılabiliyor, ancak yakında daha geniş bir kitleye sunulması bekleniyor.

Bunun yanı sıra WhatsApp, kilitli sohbetlere erişmek için gizli bir kod ve kullanıcıların iş ve kişisel iletişimlerini ayırt etmelerine yardımcı olacak ayrı bir profil seçeneği gibi diğer heyecan verici beta özellikleri üzerinde de çalışıyor. Bu güncellemeler WhatsApp'ı yakın gelecekte daha da çok yönlü ve kullanıcı dostu hale getirecek.