WhatsApp artık Android cep telefonlarında Google Drive'da sınırsız yedekleme yapamayacak

WhatsApp artık Android cep telefonlarında Google Drive'da sınırsız yedekleme yapamayacak

WhatsApp'ın Google Drive'da sınırsız yedekleme özelliği sona eriyor. WABetaInfo web sitesi, mesajlaşma uygulamasının deneme sürümünün içinde, mesaj geçmişinin yakında bulut depolama alanını kullanmaya başlayacağını bildiren bir başlık buldu.

Yeni özellik, Android için WhatsApp Business Beta'nın 2.23.24.21 sürümünde bulundu. WhatsApp, "Sohbet yedekleme" bölümünde "Yedeklemeler önümüzdeki birkaç ay içinde Google hesap depolama alanınızı işgal etmeye başlayacak" diye açıklıyor.

Bildirim, Ocak 2022'den beri dolaşan bir söylentinin teyidi niteliğinde. Bu değişiklikle WhatsApp, bir süredir sınırsız iCloud yedeklemesi sunmayan iOS ile Android kullanıcılarının deneyimini standartlaştırıyor.

Konuşmaları aktarmak için alternatifler nelerdir?

WhatsApp son aylarda bulut depolama yedeklemelerinin kapladığı alanı azaltmak için çalışıyor. Bu optimizasyon çok önemli çünkü 15 GB'lık ücretsiz Google Drive artık konuşma geçmişi nedeniyle tehlikeye girecek.Yedeklemeyi kullanmamayı tercih ederseniz, konuşmaları bir cep telefonundan diğerine aktarmanın tek alternatifi kablosuz geçiş yapmaktır. Bu seçenek Ağustos 2021'den beri "Konuşmalar" menüsünde mevcut

WhatsApp Business Beta'da bulunmasına rağmen, bulut depolama alanındaki değişiklik mesajlaşma programının tüm kullanıcılarına uygulanmalıdır. Ancak, şu an için bunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir tahmin yok.

Bu önemli bir değişiklik olduğundan, WhatsApp haberleri duyurmalı ve kullanıcılara rehberlik edecek destek sayfaları eklemelidir.