Telegram Mesajlaşmayı Artırmak İçin 11 Yeni Özellik Duyurdu

Telegram Mesajlaşmayı Artırmak İçin 11 Yeni Özellik Duyurdu

Kanal keşfini kolaylaştırmak için, kullanıcılar artık bir kanala katıldıklarında benzer genel kanalların bir listesine erişebiliyor.

Şifreli mesajlaşma platformu Telegram, aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısının iletişimini zenginleştirmek için 11 yeni özelliği kullanıma sundu.

Kanal keşfini basitleştirmek için, kullanıcılar artık bir kanala katıldıktan sonra benzer genel kanalların bir listesine erişebiliyor.

Şirketten yapılan açıklamada, bu özelliğin abone tabanlarındaki benzerliklere dayalı otomatik seçimle sağlandığı ve kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içerik bulmalarını kolaylaştırdığı belirtildi.

Kullanıcılar Benzer Kanallara bir kanalın profilinden de erişebiliyor.

"Kullanıcılar artık sadece iki dokunuşla arkadaşlarından ve favori kanallarından gelen hikayelerin erişimini artırma gücüne sahip. Metin, ses veya video yorumları gibi ekstra içerik ekleme seçeneği hikaye anlatma deneyimini geliştiriyor. Yeniden yayınlama, 'Herkes' tarafından görülebilen hikayelerle sınırlıdır ve gizliliğin korunmasını sağlar," dedi Telegram.

Bir hikaye yayınlarken, artık yorum sağlamak veya sadece bir yüz yapmak için bir video mesajı ekleyebilirsiniz.

Bu mesajlar yeniden boyutlandırılabilir, ekranın etrafında hareket ettirilebilir ve zaman ekseni boyunca yerleştirilebilir, böylece kullanıcıların kendilerini ifade etmeleri için sınırsız yaratıcı olanaklar sağlar

Telegram Premium kullanıcıları artık, kullanıcıların profilleri için logolarla benzersiz bir renk kombinasyonu ayarlamalarına olanak tanıyan "Profil Renkleri" gibi daha da fazla özelleştirme seçeneğine erişebiliyor.

Herkes bireysel sohbetler için özel duvar kağıtları ayarlayabilirken, Premium kullanıcılar artık kişiselleştirmelerini konuşmanın her iki tarafına da genişletebilir.

"Bir zamanlar Premium kullanıcılara özel olan sesten metne özelliği artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Haftada en fazla 2 mesajı metne dönüştürebilen bu özellik, sesli içeriğin hızlı bir şekilde anlaşılmasını ve hatta farklı dillerde çeviri yapılmasını kolaylaştırıyor."