SK hynix dünyanın en hızlı LPDDR5T Mobil DRAM'ini tanıttı

SK hynix dünyanın en hızlı LPDDR5T Mobil DRAM'ini tanıttı

SK hynix LPDDR5T DRAM'in geliştirildiğini duyurdu. Bu DRAM'in dünyanın en hızlı mobil DRAM'i olduğu iddia ediliyor.

Adındaki "T" harfi "Turbo" anlamına geliyor ve DRAM 9,6 GB/s veri hızında çalışıyor ki bu da 8,5 GB/s sağlayan önceki nesil LPDDR5X'ten %13 daha hızlı.

Bu yeni nesil bir DRAM değil, SK Hynix'in mevcut LPDDR5X teknolojisinin geliştirilmiş bir versiyonudur. Şirket, HKMG (High-K Metal Gate) sürecini LPDDR5T DRAM'e dahil eden sektördeki ilk şirkettir. Bu işlem sonucunda bellek daha az güç tüketecek ve daha hızlı performans gösterecektir.

SK hynix, LPDDR5T'nin yapay zeka (AI), makine öğrenimi ve artırılmış ve sanal gerçeklik (AR/VR) gibi akıllı telefonlar dışındaki uygulamalarda da kullanılacağını öngörüyor.
Kullanılabilirlik

Şirket, müşterilerin şimdiden LPDDR5T örnekleri almaya başladığını ve dördüncü nesil 10nm teknolojisi olan 1anm kullanılarak yılın ikinci yarısında seri üretime geçileceğini söyledi.

SK hynix DRAM Ürün Planlama Başkanı Sungsoo Ryu duyuru ile ilgili olarak şunları söyledi,

LPDDR5T'nin geliştirilmesiyle birlikte şirket, müşterilerin ultra yüksek performanslı ürünlere olan talebini karşılamıştır. Yeni nesil yarı iletken pazarına liderlik etmek ve bilişim dünyasının oyun değiştiricisi olmak için teknoloji geliştirme üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.