Samsung Galaxy S24 serisi sızıntıları tasarım, teknik özellikler ve ısı dağıtımı iyileştirmelerini ortaya koyuyor

Samsung Galaxy S24 serisi sızıntıları tasarım, teknik özellikler ve ısı dağıtımı iyileştirmelerini ortaya koyuyor

Samsung'un merakla beklenen Galaxy S24 serisi muhtemelen Ocak 2024 ortasında tanıtılacak. Ancak, sızdırılan resmi görüntüler sayesinde, bu yaklaşan cihazlara bir göz atmak için o zamana kadar beklemek zorunda değiliz.

Windows Report tarafından yayınlanan görseller Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra'yı tüm ihtişamıyla gözler önüne seriyor. Ayrıca bu akıllı telefonların tüm özellikleri hakkında da bilgi veriyorlar.

Galaxy S24 Ultra Görüntüleri ve Özellikleri

Beklendiği gibi, Galaxy S24 Ultra gelecek serinin en üst modeli olacak. Telefon neredeyse düz kenarlara sahip kare şeklinde bir çerçeveye ve düz bir ekrana sahip olacak. Dört renk seçeneğiyle gelecek: Titanyum Siyahı, Titanyum Grisi, Titanyum Moru ve Titanyum Sarısı.

S24 Ultra, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından desteklenecek ve 12GB RAM ile gelecek. Depolama seçenekleri arasında 256GB, 512GB ve 1TB yer alacak.

Aşırı ısınma endişelerini gidermek için Samsung'un Galaxy S24 serisine önemli ölçüde daha büyük buhar odası ısı dağıtma sistemleri dahil ettiği bildirildi. Galaxy S24 Ultra, Galaxy S23 Ultra'dakinden 1,9 kat daha büyük bir buhar odası soğutma sistemi ile en büyük gelişmeyi elde ediyor.

Aynı şekilde, telefon arkada dört kameraya sahip olmaya devam ediyor: 200MP birincil sensör, 12MP ultra geniş lens, 3x optik zoomlu 10MP telefoto kamera ve 5x optik zoomlu 50MP telefoto kamera.

Galaxy S24 Ultra, bu alandaki en son gelişmeler sayesinde bir dizi AI ve Generative AI özelliğine de sahip olacak. Ayrıca Wi-Fi 7'ye de yükseltilecek. Her üç model de 5G bağlantısı, Bluetooth 5.3 ve bir USB Type-C bağlantı noktası sunacak.

Batarya açısından Galaxy S24 Ultra, 45W hızlı şarj ile birlikte selefiyle aynı 5.000mAh batarya kapasitesini koruyacak.