PC ve Mobil için Yeni Microsoft Defender Antivirus Piyasaya Sürülüyor

PC ve Mobil için Yeni Microsoft Defender Antivirus Piyasaya Sürülüyor

Microsoft Defender, bilgisayarların ve mobil cihazların güvenliğini güçlendirmeyi amaçlayan çeşitli özelliklerle birlikte gelen ev kullanıcıları için bir sürüm kazandı. (16) Perşembe günü yayınlanan yeniliğin Windows, Android, macOS ve iOS sürümleri var.

Geliştiriciye göre, yalnızca Microsoft 365 abonelerine kişisel ve aile modellerinde sunulan Defender for Individuals, programın adı ile, cihazlar ve veriler için virüsten koruma ve kimlik avına karşı koruma içerir. Redmond devi tarafından sunulan tüm korumaları bir araya getiren bir merkez görevi görür.

Sağlanan araçlar, uygulamanın yüklendiği sisteme bağlıdır. Kendi yerleşik antivirüsüne sahip olan Windows'ta, makinede bulunan güvenlik özelliklerini üçüncü taraf programlarla bile yönetmenin mümkün olduğu bir kontrol paneli gibi çalışır.

Android'de, mobil ve tablette virüs koruması ve dosya taraması vardır. Buna karşılık, bireyler için Microsoft Defender'ın kurulu olduğu Apple cihazları, diğer özelliklerin yanı sıra artık kimlik avı kampanyalarına karşı özelliklere de sahip.
Tüm cihazlarınızı izleme

Merkezi kontrol paneli, ev kullanıcıları için Defender'ın yeni sürümünün öne çıkan özelliklerinden biridir. Business sürümünde olduğu gibi, yeni başlatılan uygulama, her bir cihazınızın güvenlik durumunu tek bir yerden görüntülemenize olanak vererek yönetimi kolaylaştırır.

Yenilik aynı zamanda cep telefonu, tablet, PC ve dizüstü bilgisayarın durumu hakkında gerçek zamanlı uyarıların yanı sıra siber suçlular ve dolandırıcıların saldırılarını önlemek için güvenli kalmak için uzmanlardan öneriler ve ipuçları da sağlayabilir. Aile planı kullanıcıları için tüm grup üyelerinin cihaz bilgileri hub'da görünür.

Microsoft 365 abonesiyseniz, bireyler için yeni Microsoft Defender'ı cihazınızın işletim sistemi için uygulama mağazasından veya Microsoft web sitesinden indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra, hesap erişim kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.