iPhone için iOS 17.1.2 Güncellemesi Muhtemelen Bu Hafta Yayınlanacak

iPhone için iOS 17.1.2 Güncellemesi Muhtemelen Bu Hafta Yayınlanacak

Son günlerde web sitemizin analiz kayıtlarında yazılımla ilgili artan kanıtlara dayanarak Apple'ın bu hafta iOS 17.1.2'yi yayınlayacağı tahmin ediliyor.

Küçük bir güncelleme olan iOS 17.1.2'nin hata düzeltmelerine odaklanması bekleniyor, ancak tam olarak hangi sorunların ele alınacağı belli değil. Bazı kullanıcılar iOS 17.1.1'de Wi-Fi sorunları yaşamaya devam etti, bu nedenle belki de iOS 17.1.2, Apple'ın iOS 17.2 beta sürümüne zaten dahil ettiği Wi-Fi bağlantı sorunları için aynı düzeltmeyi içerecektir. Bazı kullanıcılar ayrıca anlık bildirimler, HomeKit ve daha fazlasıyla ilgili küçük hatalar yaşadı.

iOS 16.1.2 geçen yıl ABD Şükran Günü'nden sonraki hafta yayınlanmıştı, bu nedenle bu hafta bir hata düzeltme güncellemesinin yayınlanması için emsal var.

iOS 17.1.2, iPhone 15 serisini etkileyen BMW kablosuz şarj sorununu ve Hava Durumu uygulaması widget'ının bir kar simgesi göstermesini engelleyen bir sorunu düzelten iOS 17.1.1'den sonra bu ay iPhone için yayınlanan ikinci hata düzeltme güncellemesi olacak.

Apple'ın iOS 17.1.2'nin ardından, yaklaşık bir aydır beta testinde olan iOS 17.2'yi yayınlaması bekleniyor. Güncelleme, Apple'ın Journal uygulaması, iPhone 15 Pro modellerinde uzamsal video kaydı desteği, iPhone 15 Pro modellerinde Eylem düğmesi için bir Çeviri seçeneği, Apple Music abonelerinin çalma listeleri üzerinde işbirliği yapabilmesi, yüksek profilli kişiler için bir iMessage İletişim Anahtarı Doğrulama güvenlik seçeneği, ek Hava Durumu ve Saat widget'ları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özellik ve değişiklik içeriyor.