iPhone 15 Pro'nun Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 15 Pro'nun Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

Raporda, kavisli ön camın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus'ın tasarımında da bulunacağı iddia edildi.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın bu yıl iPhone'lara birkaç görünür değişiklik getirmesi muhtemel. Bir rapora göre, iPhone 15 Pro modelleri, iPhone 14 Pro modellerine kıyasla daha ince, kavisli çerçevelere sahip olacak ve potansiyel olarak Apple Watch benzeri bir görünümle sonuçlanacak.

MacRumors'un haberine göre, "ShrimpApplePro'ya göre, yeni nesil Pro iPhone modelleri düz ekranlara sahip olmaya devam edecek, çünkü yalnızca çerçeveler kavisli olacak ve daha ince çerçeveler ile kavisli kenarların birleşimi Apple Watch Series 7 ve Series 8'e benzer bir görünümle sonuçlanabilir."

Raporda, kavisli ön camın iPhone 15 ve iPhone 15 Plus'ın tasarımında da bulunacağı, ancak bu cihazların iPhone 14 seleflerine kıyasla daha ince çerçevelere sahip olmayacağı iddia edildi. ShrimpApplePro, iPhone 15 serisinin geçen yılki iPhone 14 serisiyle aynı ekran boyutlarına sahip olacağını da ekledi.

Bir başka raporda ise iPhone 15 Pro Max varyantının 2023 yılında periskop kameraya sahip tek Apple akıllı telefonu olacağı iddia edildi. Periskop lens optik yakınlaştırma özellikleri sunuyor. Güney Koreli bir yayın olan The Elec'in haberine göre Apple, bu yıl iPhone 15 Pro Max'te özel bir özellik olarak 'Katlanmış Yakınlaştırma' periskop telefoto lensi kullanmayı planlıyor.

Rapor, daha önce periskop kameranın bu yıl iki Pro iPhone modelinden daha büyük olanına özel kalacağını öne süren analist Ming Chi-Kuo'nun önceki tahminlerini doğruluyor.

ABD merkezli teknoloji devi, bu yılki iPhone 15 Pro Max için tasarlanan periskop lensinde kullanılacak OIS aktüatörleri için yeni tedarikçilerden yararlanıyor. Marka, aktüatörleri tedarik etmek için Koreli şirketler LG Innotek ve Jahwa Electronics'e güvenecek. Raporda ayrıca Apple'ın periskop lens sistemini 2024 yılında her iki iPhone 16 Pro modelinin de bir özelliği haline getireceği iddia edildi.