iPhone 15 Pro Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

iPhone 15 Pro Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Paylaşılan bir kaynağa göre iPhone 15 Pro ve Pro Max, yeni kapasitif katı hal düğmeleri gibi belirli özelliklerin telefon kapalıyken veya pil bittiğinde bile işlevsel kalmasını sağlayan yeni bir ultra düşük enerjili mikroişlemci kullanacak.

Bu söylentinin kaynağı, geçen yıl iPhone 14 Pro resmi olarak piyasaya sürülmeden önce Dynamic Island hakkında doğru ayrıntıları paylaşan aynı forum üyesidir, bu nedenle aşağıdaki bilgilerin güvenilir olduğuna inanmak için iyi nedenler vardır.

Anonim kaynağa göre yeni mikroişlemci, Apple'ın mevcut süper düşük enerji modunun yerini alacak. Pil bittikten sonra beş saate kadar kullanılacak Ekspres Ödeme Modu.

Yeni çipin, telefon açıkken, kapalıyken veya pil bittiğinde - sessize alma düğmesinin yerini alan bir "eylem" düğmesi dahil olmak üzere katı hal düğmelerine güç sağlamanın yanı sıra bu mevcut Bluetooth LE/Ultra Geniş Bant işlevlerini devralacağı iddia ediliyor. . Tipster, mikroişlemcinin "telefon kapalıyken veya kapalıyken yeni ses açma/kısma düğmesi, işlem düğmesi ve güç düğmesiyle kapasitif düğmeye basıldığını, basılı tutulduğunu ve hatta kendi 3D Touch sürümünü algılayacağını" söylüyor. .

Kaynak ayrıca, yeni düşük enerjili kapasitif özelliklerin şu anda Taptic Engine geri bildirimi ile ve onsuz test edildiğini iddia ediyor, ancak pil bitmişken değil, ancak "bu haberin üretime geçip geçmediği oldukça belirsiz ama IS test ediliyor" diye eklediler.

Kaynak, "içerideki adam" Apple'ın, testte söylentilere göre yeni birleşik ses düğmesinin iki işlevsel sürümünü gördüğünü iddia ediyor; bunlardan biri, basıldığında kullanılan kuvvet miktarına bağlı olarak sesin daha hızlı yükselip alçaldığı ve bir diğeri de sesin olduğu yerde. düğme üzerinde parmağınızla yukarı ve aşağı kaydırarak ayarlanabilir. Son sürüm için hangi yöntemin benimseneceğini bilmiyorlar, ancak bu özellikler yazılım tarafından etkinleştiriliyor, bu nedenle bu işlevsellik kullanıcı tarafından özelleştirilebilir.

İsimsiz ihbarcı, iç kaynaklarının Apple geliştirme ekibinde olduğunu, bu nedenle fiziksel özelliklerin onları tamamlamak için yazılım geliştirmeyi gerektirmediği sürece yeni modellerin tasarımı hakkında ek bilgiye sahip olmadıklarını iddia ediyor.

Önceki söylentilere göre, katı hal kapasitif düğmelerin iPhone 15 Pro modellerine özel olması bekleniyor ve standart iPhone 15 modelleri, iPhone 14 serisindeki geleneksel düğme mekanizmasını koruyor. İPhone 15 Pro'nun ayrıca, ayrı yukarı / aşağı ses düğmelerinin yerini alan birleşik bir ses düğmesi veya "rocker" ile sessiz anahtarı yerine yazılımla özelleştirilebilir bir düğme kazandığı söyleniyor.