Google Play Store Pix'i ödeme yöntemi olarak ekleyecek

Google Play Store Pix'i ödeme yöntemi olarak ekleyecek

Google yakında Android Play Store'a Pix ile ödeme yapma imkanı ekleyecek. Bilgi, Çarşamba günü (29) düzenlenen Google Playtime geliştirici etkinliği sırasında şirketin kendisi tarafından doğrulandı.

Bugüne kadar Pix ile anında ödeme seçeneği Google tarafından henüz yayınlanmadı. Şirket bu seçeneğin ne zaman ekleneceğine dair henüz bir tahminde bulunmadı.

Google Play'in para kazanma temsilcisi Hareesh Pottamsetty'ye göre Pix'in eklenmesi, Android platformundan ücretli uygulamalar ve oyunlar veya mikro işlemler sunan geliştiriciler için gelir elde etmenin yeni bir yolu.

Google Pix için ödeme yapmayı planlıyor

Etkinlikte Google, Play Store'un halihazırda "300'den fazla yerel ödeme yöntemine" sahip olduğunu ve bunun Pix'in bir alternatif olarak dahil edilmesini haklı çıkardığını söyledi. Bu, daha fazla anında satın almaya yol açabilecek bir para kazanma biçimi olduğundan, yabancı geliştiriciler bile bundan faydalanabilir.

Google bu süreçte bir finans kurumu gibi hareket etmeyecek. Bu da şirketin ödemeleri sunmak ve işlemek için ortak bir platform kullanacağı anlamına geliyor.

Brezilya'ya özel olarak Pix, halihazırda dünyanın en büyük ikinci anlık ödeme yöntemi ve 2022'de kart kullanımını bile geride bırakarak ülkede en yüksek hacme sahip finansal işlem yöntemi oldu.

Şu anda Play Store'da kredi veya banka kartı ödemelerini, kendi hesap bakiyenizi, hediye kartlarını veya PayPal, Mercado Pago ve Picpay gibi üçüncü taraf hizmetlerini kullanabilirsiniz.