Copilot PowerPoint, Word ve daha fazlasında yeni işlevler kazanıyor

Copilot PowerPoint, Word ve daha fazlasında yeni işlevler kazanıyor

Microsoft, Yapay Zeka (AI) Copilot için birkaç yeni özellik duyurdu. Windows aracı özellikle Microsoft 365 (Teams gibi diğer hizmetleri de içeren eski Office paketi) için yeni özellikler kazanacak.

Şirkete göre, yapay zeka daha özelleştirilebilir ve daha fazla matematiksel yetenek ve analiz becerisi kazandı. Buradaki fikir, Copilot'u yaratım sırasında daha da önemli bir sistem haline getirmek.

Örneğin, platform artık Word ve PowerPoint'te yazılan metinler için biçimlendirme, stil ve ton tercihlerini alabiliyor (yakında diğer yazılımlar için de kullanılabilir olacak). Outlook söz konusu olduğunda yapay zeka, e-postalarınızı yazma şeklinizi kullanarak "kulağa benim gibi gelen" e-postalar yazmak için talimatlar alabilir.


Bir başka duyuru ise Bing Chat ve Bing Chat Enterprise'ın artık sadece Copilot olacağı. Microsoft'a göre, soruları yanıtlayan, içerik oluşturan ve veriler hakkında düşünen bir sohbet robotu olarak çalışmaya devam edecek.

Windows 365 uygulamaları için Copilot'un başlıca yeni özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz:

Teams


Copilot, notlar alarak ve diğer katılımcılar tarafından söylenen cümleleri alıntılayarak toplantıya "katılabilecek". Buradaki fikir, yapay zekanın toplantıda bulunan bir sekreter gibi olması ve böylece katılımcıların sunuma odaklanabilmesidir;
Copilot, Teams kanallarında uzun mesajları özetlemek veya her gün çalıştığınız kanallardaki önemli kararları gözden geçirmek için kullanılabilir;
Copilot, mesaj yazmanıza ve uygun kanallar için ses tonunu ayarlamanıza yardımcı olabilir.

Outlook


Copilot, e-posta davetlerindeki ayrıntıları özetleyerek insanların önemli toplantılara hazırlanmasına yardımcı olabilir;
Copilot gündemler hazırlayabilir, toplantılar için akılda kalıcı başlıklar oluşturabilir ve herkesin bir araya gelebileceği zamanlar önerebilir.


Word


Copilot, metin dosyalarında yapılan tüm değişiklikleri, revizyonları ve değişiklikleri kimin yaptığını göstererek açıklayacaktır.


PowerPoint


Copilot, şirketlerin sunumlarda kullanması için yapay zeka tarafından üretilen kurumsal görüntüler oluşturabilir.


Copilot


Microsoft bugün ayrıca Microsoft 365 için Copilot'u özelleştirmeye yönelik düşük kodlu bir araç olan Copilot Studio'yu da tanıttı. Platform, özelleştirilmiş GPT'ler ve üretken yapay zeka eklentileri gibi çeşitli konuşma özelliklerini bir araya getiriyor.

Daha çok kurumsal kullanıma yönelik olan Copilot Studio, şirketlerin erişimi, verileri, kullanıcı denetimlerini ve daha fazlasını yönetebilmeleri için sanal olarak özel yazılım oluşturmayı amaçlıyor.

Copilot Studio şu anda kullanıma sunulmuştur ve Copilot for Microsoft 365 ile entegrasyon Genel Önizleme aşamasında mevcuttur.