Bing, ChatGPT ile ünlüleri taklit eden gizli bir işleve sahip

Bing, ChatGPT ile ünlüleri taklit eden gizli bir işleve sahip

Bing'in ChatGPT'li yeni sürümündeki gizli bir özellik, tarayıcıda bulunan yapay zekanın (AI) aktörler Tom Cruise, Dwayne Johnson ve Tom Hanks, şarkıcı Taylor Swift ve milyarder Elon Musk gibi ünlüleri taklit etmesine olanak tanıyor. Bu özellik Mart ayı başında BleepingComputer tarafından keşfedildi.

"Ünlü modu" olarak adlandırılan Microsoft'un tarayıcısındaki gizli araç, kullanıcılara belirli bir ünlü kişinin sanal versiyonuyla sohbet etme şansı sunuyor. Bu kişiye hayatı, kariyeri, hobileri, fikirleri ve istediğiniz her şey hakkında sorular sorabilirsiniz.

Yayına göre, iş cevap vermeye geldiğinde, sohbet robotu seçilen ünlüyü taklit ediyor, hatta normalde onun tarafından kullanılan argoları ve sloganları bile alıntılayabiliyor. Sonuçlar çoğu zaman tatmin edici olsa da, cevaplar bazı durumlarda seçilen kişiliğe benzemeyebiliyor.

Bing ChatGPT'nin ünlüler modu gerçek kişilerin yanı sıra film, TV ve edebiyat dünyasından kurgusal karakterlerle de sohbet simülasyonu yapabiliyor. Batman, Harry Potter, Yoda, Darth Vader, Gandalf, Sherlock Holmes ve Katniss Everdeen bunlardan bazılarıdır.
Kısıtlamalar

Bing'in yeni ünlü taklitçisi özelliği birçok ünlü kişiyi taklit edebiliyor, ancak bazı kısıtlamalar var. Kullanıcı yapay zekadan bir politikacı ya da tartışmalı bir figür gibi konuşmasını isterse, teknoloji böyle bir görevi yerine getiremeyeceğini söyleyecektir.

Ancak araç, sorunun kullanıcı tarafından nasıl sorulduğuna bağlı olarak taklidi başlatır. Bazı simülasyonlarda, eski ABD Başkanı Donald Trump ve ülkenin mevcut başkanı Joe Biden gibi siyasi rakipleri taklit etmiştir.

Bing Chat'te ünlü modunu etkinleştirmek için, "bana ünlü modunu anlat" gibi komutları kullanarak tarayıcıya gizli işlev hakkında soru sormanız gerekir. Ardından, ünlü kişinin adını yazın ve soruları sorun.