ASUS ROG Phone 8 yakında küresel olarak piyasaya sürülecek

ASUS ROG Phone 8 yakında küresel olarak piyasaya sürülecek

ASUS ROG Phone 8'in küresel lansmanı yakın görünüyor. Şirket, cihazın yakında piyasaya sürüleceğine dair ipuçları veren bir teaser posteri paylaştı ve bu da son sertifikasyon görüntülerinin bazılarıyla uyumlu. İşte tüm detaylar.

Tayvanlı teknoloji devi teaser görüntüsünü resmi X (eski adıyla Twitter) hesabında paylaştı. Teaser'da ROG Phone 8'in 'Çok Yakında' olduğu belirtiliyor. Bilmeyenler için, ASUS ROG Phone 8 serisi şirketin en yeni nesil amiral gemisi oyun akıllı telefonlarıdır ve ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro ve ROG Phone 8 Ultra'yı içerir.

Ne yazık ki, resmi bir lansman tarihi açıklanmadı ancak Nisan ayında piyasaya sürülen ROG Phone 7 serisinin doğrudan halefi olduğu için, önümüzdeki yıl benzer bir lansman zaman çizelgesi bekleyebiliriz. Kısa bir süre önce ASUS ROG Phone 8 ve ROG Phone 8 Pro, Zenfone 11 Ultra ile birlikte Bluetooth SIG sertifikasyonunda ortaya çıktı. Benzer şekilde, en üst seviye ROG Phone 8 Ultra, 24GB RAM ile GeekBench'i (popüler bir kıyaslama platformu) ziyaret etmişti.

Aynı model Çin'in 3C sertifika otoritesinde de görüldü. Cihazların bir başka görüntüsü de IMEI veritabanında yer aldı. Şimdiye kadar bildiklerimize dayanarak, ASUS ROG Phone 8 serisi Qualcomm'un en yeni ve en büyük Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacak. Şu anda elimizdeki tüm bilgiler bunlar, bu nedenle yaklaşan oyun telefonlarıyla ilgili ek ayrıntılar mevcut olduğunda daha fazla güncelleme sağlayacağımız için daha fazlası için buralarda kalın.