Apple iPhone SE 4, iPhone 14'ün pilini kullanacak

Apple iPhone SE 4, iPhone 14'ün pilini kullanacak

2024 yılında piyasaya sürüleceği söylenen Apple iPhone SE 4'ün iPhone 14 benzeri bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Şimdi iPhone SE 4'ün de iPhone 14'ün pilini kullanacağını duyuyoruz.

Bu bilgi, D59 cihaz tanımlayıcısına sahip iPhone SE 4 prototiplerinin A2863 model kodlu Li-Ion pillerle donatılmış olarak görüldüğünü iddia eden MacRumors'tan geliyor. Bu, iPhone 14 için kullanılan ve 3.279 mAh kapasiteye sahip pilin aynısı.

Kaynak, iPhone SE 4'ün dahili tasarım belgelerinin de bunu doğruladığını iddia ediyor. Apple, iPhone SE 4 için bu pille devam ederse, iPhone SE 3'ün hücresine göre 1.261 mAh'lik bir artış olacak.

Bununla birlikte, bu bilgilerin üretim öncesi birimler için olduğunu ve planların her zaman değişebileceğini, dolayısıyla söylentilerin bize inandırdığından farklı bir şey verdiğini belirtmek gerekir.

Önceki söylentiler iPhone SE 4'ün BOE kaynaklı bir OLED ekrana sahip olacağını ve LCD'den geçiş yapan ilk SE modeli olacağını iddia ediyordu. Ayrıca bir Action Button ve bir USB-C portu içereceği de söyleniyordu.