Apple iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2'yi yayınladı

Apple iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2'yi yayınladı

Apple, iPhone için iOS 17.1.2 ve iPad için iPadOS 17.1.2 sürümlerini yayınladı. Bu yeni güncellemeler temel olarak iOS ve iPadOS'in önceki sürümlerinde bulunan sorunlara yönelik güvenlik düzeltmelerini içeriyor, bu nedenle güncellemeleri yüklemeniz önerilir.

Güncelleme yaklaşık 526MB boyutunda olup, sahip olduğunuz iPhone veya iPad modeline bağlı olarak biraz değişiklik gösterebilir, herhangi bir yeni özellik içermiyor gibi görünmektedir, sadece güvenlik güncellemeleri, diğer bazı hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de içerebilir.


Hangi güvenlik düzeltmelerinin dahil edildiğine ilişkin bazı ayrıntıları aşağıda görebilirsiniz:


Şunlar için kullanılabilir: iPhone XS ve sonrası, iPad Pro 12.9 inç 2. nesil ve sonrası, iPad Pro 10.5 inç, iPad Pro 11 inç 1. nesil ve sonrası, iPad Air 3. nesil ve sonrası, iPad 6. nesil ve sonrası ve iPad mini 5. nesil ve sonrası


Etki: Web içeriğinin işlenmesi hassas bilgilerin açığa çıkmasına neden olabilir. Apple, bu sorunun iOS 16.7.1'den önceki iOS sürümlerinde istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun farkındadır.


Açıklama: Geliştirilmiş girdi doğrulaması ile sınır dışı okuma sorunu giderilmiştir.


Şunlar için kullanılabilir: iPhone XS ve sonrası, iPad Pro 12,9 inç 2. nesil ve sonrası, iPad Pro 10,5 inç, iPad Pro 11 inç 1. nesil ve sonrası, iPad Air 3. nesil ve sonrası, iPad 6. nesil ve sonrası ve iPad mini 5. nesil ve sonrası


Etki: Web içeriğinin işlenmesi rastgele kod yürütülmesine yol açabilir. Apple, bu sorunun iOS 16.7.1'den önceki iOS sürümlerinde istismar edilmiş olabileceğine dair bir raporun farkındadır.


Açıklama: Geliştirilmiş kilitleme ile bir bellek bozulması güvenlik açığı ele alınmıştır.


Yeni iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2 yazılım güncellemesi hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan Apple'ın web sitesinde bulabilirsiniz. Güncellemeleri aygıtınızda Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme yolunu izleyerek yükleyebilirsiniz.