Android'in Yakındaki Paylaşım özelliği, büyük bir güncelleme ile kendi kendini paylaşma özelliğini ve daha fazlasını alıyor

Android'in Yakındaki Paylaşım özelliği, büyük bir güncelleme ile kendi kendini paylaşma özelliğini ve daha fazlasını alıyor

Google, Yakınlarda Paylaş özelliğini iki yıl önce kullanıma sundu. Google'ın Apple'ın AirDrop adlı popüler dosya paylaşım özelliğini üstlenmesidir. Bu özellik geçmişte barebone iken, yeni bir resmi yayına göre Google, büyük bir yükseltmenin parçası olarak Yakınlarda Paylaş'a bir dizi özellik ekledi.

Yakındakilerle Paylaş, Kendi Kendine Paylaş adlı yeni bir özellik alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bilgisayarınız ve diğer cihazlar arasında dosya aktarımını sorunsuz hale getirir. Kendi Kendine Paylaşım özelliği, Android telefonunuz ve Chromebook'unuz gibi kişisel cihazlar arasında dosya aktarımını kolaylaştırır.

Nearby Share'in Self Share özelliğini etkinleştirdiğinizde, ekran kapalı olsa bile kişisel cihazlarınızdan dosya aktarımı kabul edilecektir. Özellik, önümüzdeki günlerde tüm Yakındakilerle Paylaş kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Google, Gboard klavyesinin beta sürümü için "Emojify" özelliğinin kullanılabilirliğini de vurguladı. Artık yazarken emoji önerilerini göreceksiniz. Google, Emoji Kitchen adlı yeni mevsimlik emoji mashup'larını çıkartma olarak yayınlamayı planlıyor.

Google Drive ve Google Keep, tabletler için daha iyi widget'lar alıyor

Google ayrıca Android tabletlerde Google Drive ve Google Keep için widget'ları yeniledi. Google Drive uygulamasının güncellenmiş sürümü, Dokümanlar, Slaytlar ve Google E-Tablolar'a hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan üç yeni ana ekran düğmesi getiriyor. Google Keep'in widget'ı ve yazı tipi boyutu da artırıldı. Bu özellikler artık Samsung'un Galaxy tabletlerinde mevcut.

Artık Wear OS saat yüzünüze bir Bitmoji de ekleyebilirsiniz. Bu özellik yalnızca Wear OS 3 (veya daha yenisi) çalıştıran akıllı saatler için kullanılabilir ve Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 buna erişiyor.

Yeni erişilebilirlik özellikleri geliyor

Sesli uyarılar ve sesli açıklamalar için, işitme engelli kişilerin bipleme cihazları, kapı çalma vb. gibi belirli ev seslerini eğitmelerini ve kaydetmelerini sağlayacak yeni erişilebilirlik araçları da var. gerekli işlemleri yapın. Google, Google TV'ye görsel içeriği gerçek zamanlı olarak açıklayacak sesli açıklamalar için ayrı bir bölüm ekleyerek, az gören veya kör olan kişiler için içerik tüketimini çok daha kolay hale getirdi.