Android için Google Haritalar artık hava koşullarını gösteriyor

Android için Google Haritalar artık hava koşullarını gösteriyor

Android için Google Haritalar uygulamasına güncelleme şeklinde yeni bir özellik geliyor. Yeni özellik, bulunduğunuz bölgenin hava durumu hakkında bilgi veren bir simgedir.

Yeni özellik 9 ila 5 Google tarafından fark edildi ve kullanıcıların kullanımına sunuldu. Bu, Brezilya bölgesini de içeren belirli bölgelerdeki bazı kişilerin kaynağa erişmesinin birkaç gün sürebileceği anlamına geliyor.

Ekranın sol köşesinde küçük bir dikdörtgen şeklindeki özellik; sıcaklığı, hava durumunu (yağmurlu, güneşli veya bulutlu hava gibi) ve hatta bölgenin hava kalitesi indeksini (AQI) içeriyor.

Simgeye dokunduğunuzda bu konularla ilgili daha fazla bilginin bulunduğu bir ekrana yönlendirilirsiniz. Bu, normalde cep telefonunuzdaki Google'ın kendi arama motoru gibi diğer yerel uygulamalar aracılığıyla eriştiğiniz verilerin aynısıdır.

İlginçtir ki bu bilgi bir süredir iOS için Google Haritalar uygulamasında mevcuttu. Ancak ancak şimdi Google'ın kendi mobil işletim sistemi uygulamasında görünmeye başladı.

Google Haritalar'da daha fazla haber

Google'ın konum ve navigasyon hizmetine son aylarda bir dizi yeni özellik eklendi. Örneğin son zamanlarda uygulamaya yapay zeka (AI) tarafından desteklenen bir 'turist rehberi' kazandırıldı.

Başka bir testte platform, restoran menülerini otomatik olarak göstermeye başladı. Bu ekleme, örneğin profilini henüz tamamlamamış yeni kuruluşların keşfedilmesini kolaylaştırıyor.

Özellikle Android'de, eklemeler arasında yeni bir Bluetooth navigasyon formatı ve haritaların renk şemasında yapılan bir değişiklik yer alıyor ve bu da hizmeti Apple'ın rakibine daha benzer hale getiriyor.