Amazon, 2024'ten itibaren ABD'de Hyundai ile otomobil satacak

Amazon, 2024'ten itibaren ABD'de Hyundai ile otomobil satacak

Amazon, Hyundai ile 2024 yılından itibaren ABD'de kendi platformu üzerinden otomobil satacağı yeni bir ortaklık kurduğunu açıkladı

Hyundai ile yapılan ortaklık kapsamında Amazon Alexa asistanı da ABD'deki Hyundai araçlarına yerleştirilecek, Amazon ve Hyundai'nin planları hakkında daha fazla detayı aşağıda görebilirsiniz.

Bu yeni dijital alışveriş deneyimi, müşterilerin çevrimiçi olarak yeni bir araba satın almalarını ve daha sonra kendileri için en uygun zamanda yerel bayileri tarafından teslim almalarını veya teslim edilmesini kolaylaştıracak. Müşteriler, Amazon'da model, donanım, renk ve özellikler dahil olmak üzere bir dizi tercihlerine göre bölgelerindeki mevcut araçları arayabilecek; tercih ettikleri aracı seçebilecek ve ardından seçtikleri ödeme ve finansman seçenekleriyle çevrimiçi olarak ödeme yapabilecekler - hepsi zaten bildikleri ve güvendikleri Amazon deneyimi içinde. Bu yeni alışveriş deneyimi, bayilerin seçimlerine ilişkin farkındalık yaratmaları ve müşterilerine kolaylık sunmaları için başka bir yol oluşturacak.

2025 yılından itibaren Hyundai'nin yeni nesil araçlarını satın alan müşteriler, evlerinde sahip oldukları eller serbest Alexa deneyimine arabalarındayken de erişebilecekler. Hyundai sürücüleri Alexa'dan müzik, podcast veya sesli kitap çalmasını isteyebilecek; hatırlatıcılar ayarlayabilecek; yapılacaklar listelerini güncelleyebilecek ve takvimleri kontrol edebilecek. Müşteriler ayrıca, eve giderken evin ısıtılmasını istemek, kapıların kilitli olup olmadığını iki kez kontrol etmek ve akıllı aydınlatma ve Alexa rutinlerini yönetmek gibi akıllı evlerini yoldan kontrol edebilecekler. Sürücüler ayrıca Alexa'dan güncel trafik güncellemelerini veya hava durumu raporlarını isteyebilecek ve araç içi medya oynatıcı veya navigasyon sistemi ile sesli kontrol kullanabilecekler; internet bağlantısı kesintili olduğunda veya mevcut olmadığında bile belirli Alexa özelliklerine erişilebilecek.