Pokemon Go tarzı The Witcher: Monster Slayer oyunu bu ay çıkıyor

Pokemon Go tarzı The Witcher: Monster Slayer oyunu bu ay çıkıyor

CD Project tarafından geliştirilen yeni The Witcher oyunu bu ay sonuna doğru piyasaya çıkıyor. Yeni gelecek olan oyun daha önceki serilerin devamı niteliğinde olmayacakken biraz daha korkutucu canavarların varlığı ile Pokemon Go tarzında artırılmış gerçekliğe hükmeden bir oyun olarak gelecek. 21 Temmuz 2021 tarihinde çıkacak olan The Witcher: Monster Slayer, oyunculara sadece Geralt Rivia değil canavarlardan birinin yerine geçebileceği görevler yükleyecek.

Pokemon Go oyunundan farklı olarak The Witcher: Monster Slayer oyununda oyunculara verilen görevlerde gerçek bir hikaye odaklı macera görevleri verilecek.

The Witcher: Monster Slayer Arttırılmış Gerçeklik Taşıyacak

Oyuna genel olarak bakıldığında Pokemon Go ile tanıdık hale gelen bir artırılmış gerçeklik sisteminin kullanılacağı biliniyor. Fakat buradaki vurgu yakalamak yerine düşman canavarlarla savaşmak üzerine olacak. Bu oyunda da diğer Witcher serilerinde olduğu gibi savaştan önce güç iksiri de içilebilecek.

The Witcher: Monster Slayer oyununda savaşın yanı sıra oyuncular yaratık avına da çıkabilecek. Oyundaki gerçek hava durumu, oyuncuların hangi avların izlenebileceğini de bir nevi gösterecek.

the witcher monster slayer pokemon go benzeri oyun

The Witcher: Monster Slayer öncelikle mobil olarak sunulacak ama denemek isteyen PC oyuncuları, bilgisayar üzerinden Pokemon oynamak için gerekli olan aşamaları yerine getirerek PC'de bu heyecan devam edebilir. CD Projekt RED, The Witcher 4 oyununun geliştirilme alamasında olduğunu doğrulamıştı.