Forza Horizon 5 İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

Forza Horizon 5 İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

Popüler yarış oyunu Forza Horizon serisinin yeni oyunu olan Forza Horizon 5 için yeni bir video yayınlandı. Yayıncı Microsoft ve oyunun geliştiricisi olan Playground Games piyasaya sürülecek olan yeni oyun için yayınladığı yeni videoda bazı yeni araba seslerini ön plana çıkarıyor.

Video oldukça kısa ancak araba seslerinin yanı sıra oyundaki hava durumunu ve ışık efektlerinin de bir ön izlemesini bizlere sunuyor.

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5'te oyuncular, dünyanın en iyi yüzlerce otomobilinde sınırsız, eğlenceli sürüş deneyimiyle Meksika'nın canlı ve sürekli gelişen açık dünya ortamlarını keşfedecekler. Açıkçası önceki oyunun açık dünyası oldukça güzeldi ve bu yeni oyunla birlikte yeni Meksika haritasının da aynı güzellikte olmasını bekliyorum.

Buna ek olarak Forza Horizon 5'de fotogrametri bulunacak. Bunun ne olduğunu merak ediyorsanız kısaca şöyle açıklanıyor: "fotoğrafik görüntüleri ve elektromanyetik radyant görüntü ve diğer fenomenlerin desenlerini kaydetme, ölçme ve yorumlama sürecinde fiziksel nesneler ve çevre hakkında güvenilir bilgi edinme bilim ve teknolojisidir."

Forza Horizon 5'de Mod Desteği Bulunmayacak

Playground Games, Forza Horizon 5'in ForzaVista'da yalnızca Ray Tracing özelliğine sahip olacağını da açıkladı. Bu, temel olarak, oyunu oynarken herhangi bir Ray Tracing efektine sahip olmayacağı anlamına gelir. Üstelik oyun modları resmi olarak desteklemeyecek (oyunu modlu olarak oynamak isteyenlere kötü haber).

Son olarak, oyunun minimum sistem gereksinimleri de daha önce yaptığımız haberde belirttiğimiz üzere açıklanmıştı. Sistem gereksinimlerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyunu satın almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.