Call of Duty: Modern Warfare 3 200 GB'den fazla yer kaplıyo

Call of Duty: Modern Warfare 3 200 GB'den fazla yer kaplıyo

Call of Duty: Modern Warfare 3, oyunun özel sürümlerini satın alanlara önceden sunuldu. Ancak, oyunun 200 GB'den fazla kullanılabilir alana ihtiyaç duyması nedeniyle bazı kullanıcılar yükleme zamanı geldiğinde şaşkınlığa uğradı.

Sosyal medyada birkaç kişi oyunun PlayStation 5'te 234,9 GB yer kapladığını, PC'de ise 172 GB boş alan ayırmanız gerektiğini bildiriyor. Bu rakamın geçen yılki sürümden daha yüksek olması Activision'ın oyunun neden bu kadar ağır olduğu konusunda yorum yapmasına yol açtı.
Call of Duty neden bu kadar ağır?

Şirket, X profilinde (eski Twitter) yayınladığı bir mesajda yeni Call of Duty'nin neden bu kadar ağır olduğunu açıkladı. Activision, oyunun ilk gün mevcut olan içerik miktarı nedeniyle çok fazla alana ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

"Call of Duty: Modern Warfare 3 neredeyse kapımızda. Buna hazırlık olarak, dosyaların geçen yıla göre daha büyük olmasıyla ilgili bir açıklama yapmak istiyoruz" dedi.

"Bunun nedeni, zombili açık dünya, Modern Warfare 2'den aktarılan öğeler için destek ve Call of Duty: Warzone'daki tüm mevcut haritalar da dahil olmak üzere ilk gün sunulacak olan büyük miktarda içeriktir. (Not: optimizasyon çabalarımızın bir parçası olarak, son kurulumunuz önceki Call of Duty deneyimlerinin toplamından daha küçük olacaktır)."

Activision ayrıca oyuncuların yer kazanmak için oyunun bazı bölümlerini kaldırabileceklerine de dikkat çekiyor. "Call of Duty dosyalarınızı CoD HQ menüsünün yönetim bölümünden yönetebilirsiniz. Bu, aktif olarak oynamadığınız belirli içerikleri kaldırma olasılığını da içerir."

Sonuç olarak, tüm içeriği sabit diskinizde tutmak istiyorsanız Call of Duty: Modern Warfare 3 kurulum dosyası daha büyüktür. Ancak, örneğin Call of Duty: Warzone'u kaldırırsanız küçülür.

Sızıntılara dikkat edin

Call of Duty: Modern Warfare 3 söz konusu olduğunda, internette dikkatli olmakta fayda var. Seferberliğe erken erişimin bir sonucu olarak, internette ana yolculuğun çeşitli ayrıntılarını gösteren birkaç video ortaya çıkıyor.

Bazı durumlarda, tek oyunculu modun tamamını yayınlamayı ve internette kullanılabilir hale getirmeyi başaran youtuberlar bulmak mümkün (dilerseniz platformda hızlı bir arama bu içeriği bulmanıza yardımcı olacaktır). Activision, kimsenin deneyimini bozmamak için hepsini yayından kaldırmak için mücadele ediyor, ancak bir veya iki tanesi sonunda geçebilir.

Bu yüklemeler nedeniyle, ağ şimdiden bunun serideki en kısa kampanyalardan biri olduğunu öğrendi. Normal modda oynayan daha becerikli bir oyuncu ana içeriği yaklaşık dört saatte bitirebilir.

Call of Duty: Modern Warfare 3 PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S sürümleriyle 10 Kasım'da piyasaya sürülecek.