TBMM'den Emekliye tam 15 bin lira bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emeklilerin yüzünü güldürecek ikramiye açıklaması geldi...

TBMM'den Emekliye tam 15 bin lira bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Emeklilerin yüzünü güldürecek ikramiye açıklaması geldi...

Emekli ikramiyelerine 15 bin lira talebi yapılırken, ikramiyeler için yüzde 50 ila yüzde 100 arasında yapılacak artış konuşuluyor.

Bayram ikramiyeleri konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca emeklinin ek zamlı maaşlarının belirlenmesinin ardından şimdi gözler bayram ikramiyelerine çevrildi.

İki kritik detayın masada olduğu konuşulurken, ortaya atılan 15 bin TL rakamı dikkat çekti.

BAKANDAN YEŞİL IŞIK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, NTV canlı yayınında emekli ikramiyelerinde bir artışın yapılacağı sinyalini verdi. Işıkhan, gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

MASADA 2 KRİTİK FORMÜL

Emekli ikramiyeleri için kulislerde iki formül üzerinde duruluyor. İlk formülde yüzde 50'lik bir artış öngörülüyor ki bu durumda ikramiyeler 3 bin TL'ye çıkacak.

İkinci formülde ise Emekliler Yılı kapsamında yüzde 100'e varan bir artış düşünülüyor ki bu durumda emeklilerin alacağı ikramiye tutarı 4 bin TL'ye ulaşacak.

CHP'DEN 15 BİN TEKLİFİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ise milyonlarca emeklinin yoksulluk ve açlıkla karşı karşıya olduğunu vurgulayarak, bayram ikramiyelerinin 15 bin TL'ye yükseltilmesi çağrısında bulundu.

Taşcıer, emeklilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirerek, emeklilere adil bir çözüm bulunması gerektiğini belirtti ve 15 bin TL'lik bir ikramiye ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Bu talebi sürekli dile getireceklerini ifade etti.