SSK, BAĞ-KUR, 4C ve EYT bütün emeklilere o tarihlerde 3 ödeme birden verilecek! Şubat ayının 17, 19, 20 ve 28'i arasında ödemeler yapılacak

SSK, BAĞ-KUR, 4C ve EYT bütün emeklilere o tarihlerde 3 ödeme birden verilecek! Şubat ayının 17, 19, 20 ve 28'i arasında ödemeler yapılacak

Emeklilere, Şubat ayının 17, 19, 20 ve 28'i arasında ödemeler yapılacak. Ayrıca, 3 ödeme birden yapılacak. İşte emekliye yapılan ödemelere ilişkin detaylar…

Şubat ayının gelmesiyle birlikte emekliler, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yapacağı açıklamaları büyük bir dikkatle takip ediyor. Emekli maaşı alanlara yönelik yeni ödemeleri duyuran kurum, maaş farkı ödeme tarihlerini ve şubat ayında zamlı emekli maaşı ödeme tarihlerini açıkladı.

SSK, BAĞ-KUR, 4C ve EYT emeklilerine yönelik tam kapsamlı bir ödeme yapılacak. Üstelik banka promosyonları da eklenerek, emekliye üçü bir arada ödeme sunulacak. Peki, emekliye ödemeler ne zaman yatacak?

ŞUBAT AYINDA EMEKLİ BANKA PROMOSYONLARINDA YENİ DÖNEM

Ocak ayında emeklilerin maaşlarına yapılan %50'ye yakın zam sonrasında, banka promosyonlarında da önemli gelişmeler yaşanıyor. SSK, BAĞ-KUR, memur emeklisi ve EYT emeklileri için sunulan promosyon ücretleri ciddi bir şekilde artırıldı. Birçok banka, artık 10.000 TL ve üzeri maaş alan emekliye yüksek promosyon fırsatları sunuyor.

Şubat ayı emekli promosyon ücretleri, maaş aralığına göre değişiklik gösteriyor. En az 5000 TL promosyon ödemesi yapılırken, en fazla destek verilen miktar ise 15.000 TL seviyesinde.

Maaş aralığına göre en yüksek promosyonu sunan banka ise Türkiye Finans. Türkiye Finans, ek koşul olmadan emekli maaşını taşıyarak üç yıl boyunca kendisinden almayı taahhüt eden emeklilere 15.000 TL net ödeme yapıyor.

EMEKLİYE ZAM FARKI ÖDEMELERİ İÇİN TARİH BELİRLENDİ

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yönelik zam farkı ödemeleri 6-7 Şubat tarihlerinde hesaplara yatırılmıştı. Ancak, memur emeklileri için Ocak ayında zam farkı ödemeleri yapıldı, fakat memur emeklilerine üç aylık zam farkı daha verilecek. Bu nedenle, 15 Şubat tarihinde memur emeklileri için bir zam farkı ödemesi daha gerçekleştirilecek.

SGK ŞUBAT 2024 ZAMLI MAAŞ ÖDEME TAKVİMİ AÇIKLANDI

Sosyal Güvenlik Kurumu, Şubat 2024 zamlı maaş ödeme takvimini de duyurdu. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri ile memur emeklilerinin ödemeleri farklı tarihlerde yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun açıklamasına göre, SSK emeklilerinin maaşları 17-26 Şubat tarihleri arasında ödenecek. BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemeleri ise 25-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Emekli maaşı ödemeleri, emekli tahsis numarasının sonuna göre farklı tarihlerde hesaplara aktarılıyor.

Memur emeklilerinin maaş ödemeleri ise her ayın 15'inde hesaplara yatırılıyor. Şubat ayında da aynı şekilde, 15 Şubat tarihinde memur emeklilerinin zamlı emekli maaşı ödemeleri gerçekleşecek. Aynı zamanda, maaş farkı ödemeleri de maaşlarla birlikte hesaplara aktarılacak.