SON DAKİKA: Canlı yayında çifte zam müjdesini ağzından kaçırdı: Seçim öncesi emekliye müthiş haber

SON DAKİKA: Canlı yayında çifte zam müjdesini ağzından kaçırdı: Seçim öncesi emekliye müthiş haber

Bayram ikramiyelerinde 3 bin liraya yapılan zamla birlikte, gelecek dönemde emekli maaşlarına yönelik artış olasılığının da değerlendirildiği ifade edildi. Gazeteci Cem Küçük'ün programında kullanılan ifadeler, "Emekli maaşlarına ek zam mümkün mü? Bayram ikramiyelerinde artış olacak mı?" sorularına açıklık getirdi. Canlı yayında, emekli maaşlarındaki olası artışa dair bir tarih de belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, beklentilere yanıt olarak emekli maaşlarına art arda ek zamlar yapması, yükselen kira ve market fiyatları sonrasında "Emekliye ek zam mümkün mü? Bayram İkramiyeleri artacak mı?" sorularını bir kez daha gündeme taşıdı.

Hükümetin, 31 Mart seçimlerine emeklilerden gelebilecek potansiyel bir tepkiyi önlemek amacıyla emeklilere ek zam ve bayram ikramiyelerinde artış için hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

Bu yeni zam teklifi için ise seçimden hemen sonraki günlerin işaret edildiği belirtiliyor.

Cem Küçük'ün programında, emekliler için ek zam olasılığının masada olduğu iddiası gündeme geldi.

TGRT Haber Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız, canlı yayına katılarak ek zam ihtimalinin kulislerde konuşulduğunu ifade etti.

Emeklilerin maaş zammı beklentisine karşılık vermek amacıyla hükümetin çaba gösterdiğini ifade eden Yaprak Hırka Yıldız, "Ek zam gelme ihtimalinin olduğunu belirtenler bulunuyor.

Burada 1 Nisan tarihi işaret ediliyor, ekonomistler tarafından. Yani 1 Nisan'da emekli maaşları yeniden yükseltilebilir" şeklinde konuşarak belirli bir tarih verdi.

Ramazan Bayramı'na yönelik ikramiyelerin 8-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılacağını hatırlatan Yaprak Hırka Yıldız, "Bu nedenle bayram ikramiyelerine öncesinde bir miktar artış olabilir. Bu yönde beklentiler bulunuyor" açıklamasında bulundu.

Yıldız, "31 Mart 2024 tarihine kadar başvurularını tamamlayan EYT'liler, Ramazan Bayramı ikramiyelerini alabilecekler.

Ancak 31 Mart'tan sonraki başvurular, artık Kurban Bayramı ikramiyesine hak kazandıracak" dedi. Yıldız, Kurban Bayramı ikramiyelerinin de 15 Haziran'a kadar hesaplara yatırılacağını ekledi.