Seçim öncesi SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 15 bin lira verilecek! Canlı yayında kesin diyerek açıkladı

Seçim öncesi SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 15 bin lira verilecek! Canlı yayında kesin diyerek açıkladı

SSK ve Bağkur emeklisine, ilave bir zam daha verilirken ek zam farkı geçtiğimiz günlerde yatırılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan emekliye bayram ikramiyesi konusunda artış sinyallerini vermişti, SGK Uzmanı Ali Tezel, bayram ikramiyesinde emekliye verilecek net rakamı açıkladı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yapılan zam oranı, ocak ayı itibarıyla %49,25'e yükseltildi.

Bu bilgi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından duyuruldu. Milyonlarca emekliye %49,25'lik bir maaş artışı sağlandı, ancak bu artış en düşük emekli aylığı olan 10 bin TL'yi etkilemediği için pek çok emekli tepki gösterdi.

Bazı emekliler, 12 bin TL seviyesinde seyyanen zam talebini sosyal medya hesaplarından dile getirirken son günlerde, seyyanen zam konusu yerine gündemde emekli ikramiyesi tartışmaları ön plana çıktı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Vedat Işıkhan önderliğinde, emeklilere bayram ikramiyelerinde bir artış yapılacağına dair sinyallerde bulundu.

Ankara'da emekli ikramiyeleri konusunda 3 farklı formül üzerinde tartışmalar yaşanırken 3 bin, 4 bin ve 5 bin TL gibi rakamlar öne sürüldü.

Ancak SGK Uzmanı Ali Tezel, bu formüller dışında farklı bir rakamı gündeme getirdi. Tezel'e göre, yerel seçimler öncesinde tüm emeklilere, mevcut maaşlarının üzerine 8 bin TL seyyanen zam yapılmalı ve ardından bayram ikramiyesi 15 bin TL'ye çıkarılmalı.

Tezel, bu öneriyi, "Bu kaçınılmaz bir durum. Tüm emeklilere bu zammın yapılması gerekiyor” sözleriyle açıkladı.

Emekli ikramiye ödemelerinin Nisan ayında gerçekleştirilmesi bekleniyor.