PTT’den Başvuru Yapanlara 2.500 TL Destek Ödemesi Sağlanacak! Ödemelerin Aralık Ayında Hesaplara Yatırılacağı Duyuruldu! E devlet ve TC Kimlik Numarası Başvuru İçin Yeterli!

PTT’den Başvuru Yapanlara 2.500 TL Destek Ödemesi Sağlanacak! Ödemelerin Aralık Ayında Hesaplara Yatırılacağı Duyuruldu! E devlet ve TC Kimlik Numarası Başvuru İçin Yeterli!

Dar gelirli aileler için halen devlet destek ödemesi devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı 900 TL ile 2500 TL arasında ödeme yapılacağını duyurdu. Bu ödemeler ise doğalgaz tüketim desteği amaçlı yapılıyor.

Dar gelirli aileler açısından doğalgaz ödeme tarihleri arasında başvuru yapan kişilere devlet Ödeme yapacak. Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı bu konuda ihtiyacı olan ailelere ödemelerde bulunuyor. Toplamda 3 milyarlık bir bütçe ile hayata geçirilen Bu proje ile birlikte e-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ile başvuru yapabilirsiniz. 900 TL ile 2500 TL arasında yapılacak olan doğalgaz destek ödemeleri başvuru sonrasında kısa süre içerisinde onaylanarak hayata geçiriliyor.

Doğal Gaz Desteği Devam!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan doğalgaz destek ödemesi devam ediyor. Dar öyle aileler için yapılan bu devlet destek ödemesi ilk kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Açıklamada özellikle Kasım ve aralık ayları işaret edilirken bu aylarda doğalgaz destek ödemesi yapılacağı duyurulmuştu. Pek çok kişi tarafından merak edilen doğalgaz ve kömür destek ödemesi ile birlikte bu alanlarda ihtiyacı olan ailelere destek sağlanıyor.

Aile ve Sosyal hizmetler bakanı Derya yanık bu konuda yaptığı açıklama doğrultusunda pek çok sayıda aileye 5 Eylül’den itibaren başvurular yanıtlanarak doğalgaz ödeme desteğinde bulunulduğunu açıkladı. Kasım ve Aralık ayında ise iyi halen başvuruların devam ettiği ve yine doğalgaz ya da kömür destek ödemelerinin devam ettiği bildirildi. Yanık tarafından yapılan açıklama doğrultusunda ısıl durumuna göre 900 TL ile 2500 TL arasında değişen yardım ödeneklerim Dar gelirli aileleri yapılıyor. İhtiyaç doğrultusunda e-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ile birlikte yardım başvurusunda bulunduktan sonra bu ödeneği almak mümkündür.

Nasıl Başvuru Yapılacak?

Bu doğrultuda aralık ayı içerisinde halen başvuruların devam etmesi ile beraber henüz bu ay içerisinde hesaplara geçirilen doğalgaz ödeneği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Yapılan durumlar doğrultusundan hizmetlerle beraber doğalgaz konusunda ihtiyaç sahibi olan kişiler e-devlet üzerinden kolaylıkla başvurusunda gerçekleştirebilir. Dar gelirli aileler için yapılan bu ödeneklerle birlikte inceleme yapıldıktan sonra kişiye kısa süre içerisinde dönüş sağlanır. Daha sonraki süreçlerde ise yine ailelerin maddi durumları ile alakalı olarak 900 TL ile 2500 TL yaşanan şehre göre belirlenerek ödeme sağlanır.