PTT üzerinden alınabilecek 6.505 TL yardım için detaylar resmen belli oldu! 6.505 TL çocuk yardımı  parası verilecek!

PTT üzerinden alınabilecek 6.505 TL yardım için detaylar resmen belli oldu! 6.505 TL çocuk yardımı parası verilecek!

Hayatın zorlu mücadelesinde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere nefes aldıracak bir müjde geldi! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu kesimler için yeni bir sosyal yardım ödemesini duyurdu. Bu gelişme, milyonlarca ailenin yüzünü güldürecek nitelikte. Detaylar haberimizde!

Çocuklu Ailelere Devlet Desteği Artıyor! Yeni Nakit Yardım Miktarları Açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve çocuklu ailelere yönelik muazzam bir destek programını duyurdu! Şubat ayında yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri, çocuk sahibi haneler için 5.330 TL ile 6.505 TL arasında değişen miktarlarda nakit destek sağlayacak.

Bu yeni sosyal yardım programı, ailelerin yükünü hafifletmek ve çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir adım niteliğinde. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu desteği artırarak geçmiş aylara kıyasla yüzde 50'ye yakın bir zam uygulayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, dar gelirli ailelerin çocukları için yapılan bu sosyal ve ekonomik desteğin yeni miktarlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için 5.330 TL, yükseköğretim öğrencileri için ise 6.505 TL ödeme yapılacak.
Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri, 15 Şubat tarihinden itibaren başlayacak. Başvuru yapmak isteyen ailelerin, okula giden çocukları olan hanelerdeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması gerekmektedir. Başvurular e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

Başvuruların ardından on gün içinde onay bilgisi alınacak ve ödemeler PTT veya Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilecek. Bu destek programı, milyonlarca ailenin yüzünü güldürecek ve çocukların daha sağlıklı ve güvende büyümesine katkı sağlayacak.