İşte Zamlı Sigara Fiyatları.. 4 tl Birden Zam! Hangi Markalar Zam Yapıyor...

İşte Zamlı Sigara Fiyatları.. 4 tl Birden Zam! Hangi Markalar Zam Yapıyor...

Geçtiğimiz günlerde sigara zammı ile ilgili gelen bilgiler doğrultusunda güncel liste netleşti. Bu kapsamda; sigara zammı sonrası hangi markanın ne kadar olduğu, tütün ürünü kullananlar tarafından araştırılırken "Sigaraya zam mı geldi? Sigara fiyatları ne kadar oldu?" sorusuna yanıt aranıyor. En düşük ve en yüksek sigara fiyatları listesi sonrası 4 TL gibi bir artış yaşandığı görüldü...

24 Nisan 2022 sigara fiyatları, sabah saatleri itibarıyla merak konusu oluyor. Tütün ürünü kullanan vatandaşlar yeni ve zamlı sigara fiyatlarındaki son durumu öğrenmek isterken "Sigaraya zam mı geldi? Sigara zammı sonrası hangi marka ne kadar, kaç TL oldu?" sorularına yanıt arıyor. Bilindiği üzere; Marlboro, Kent, Camel, Winston, Parliament gibi birçok marka sigaraya zam geldiği son dakika haberiyle açıklanmıştı. İşte Sigara fiyatları güncel liste 24 Nisan 2022!

SİGARADA ÖTV YÜZDE 47.4 ARTTI

Gelen son dakika bilgisine göre, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi'ne (Yİ-ÜFE) göre güncellenen ilgili ÖTV listesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yayımlandı.

Buna göre, alkollü içeceklerin ve tütün ürünlerinin asgari maktu ÖTV tutarı 6 aylık Yİ-ÜFE olan yüzde 47,4 oranında artırıldı. Sigara ve tütün ürünlerinin maktu vergi tutarlarında da aynı oranda artış oldu.

SİGARAYA ZAM MI GELDİ?

Alkollü içecek ve sigarada ÖTV yüzde 47.4 oranında arttı. Bu durumun sigara fiyatlarına da yakın zamanda yansıması bekleniyor. tahmini fiyatların şu şekilde olması bekleniyor...

  • 21,50 TL olan sigara 23,50 TL
  • 22 TL olan sigara 24 TL
  • 23 TL olan sigara 25 TL
  • 24 TL olan sigara 26 TL
  • 25 TL olan sigara 27 TL
  • 25,50 TL olan sigara 27,50 TL