Emekliye Büyük Müjde! Maaşa Ek 14.000 TL Nakit Ödeme Sağlanacak...

Emekliye Büyük Müjde! Maaşa Ek 14.000 TL Nakit Ödeme Sağlanacak...

Emekli vatandaşlara müjdeli haber geldi. 7 Haziran tarihinden itibaren emekli olanlara 14 bin liralık ek ödeme yapılacağı duyuruldu. Müjdeler ard arda verilirken işte 14.000 TL’lik ödemenin detayları...

Emekli vatandaşlara SSK’lı, Bağ-Kur’lu 4C’li, EYT’li fark etmeksizin 7 Haziran tarihi itibarıyla 14.000 TL’ye kadar ek ödeme yapılacağı duyuruldu. Bu ödemeler emeklilerin maddi durumunu olumlu yönde etkileyecek ve kurban bayramını yaşayacağımız Haziran ayı içinde emekliye bir nebze de olsa rahatlama sağlayacak. Emekli maaşlarına verilecek ek ödeme duyurusu emekliler tarafından günlerdir yakından takip ediliyordu. Temmuz ayında verilecek zam miktarı kesinleşmemesine rağmen emeklilere yapılacak ek ödeme büyük bir ilgi topladı. Garanti Bankası emeklilere ek 14.000 TL’ye kadar destek sağlayacağını açıkladı ve bu destek için gerekli şartların karşılanmasını talep etti.

Garanti Bankasından 14.000 TL Ek Ödeme Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’ndan tüm emekli gruplarına ek ödeme verilecek. 7500 TL ve üzeri maaş alan emeklilere 4200 TL ile 6750 TL arası ödeme verilirken Garanti Bankası kredi veya banka kartı kullananlara ayrıca 1000 TL promosyon imkanı sağlanıyor. Emeklilere özel faiz oranları ve ücretsiz EFT havale işlemleri de sunuluyor.

Emeklilere sağlanan ek ödeme vatandaşları sevindirecek bir gelişme olarak gündeme geldi. Garanti Bankası tarafından sağlanan bu ödeme vatandaşın maaş bankası olarak Garanti Bankası’nı seçmesiyle gerçekleşiyor. Emekli maaşları Haziran ayında böylelikle 4.000 TL’ye kadar yükseliyor. Bu avantajlar maddi anlamda destek sağlamak isteyen emeklilere rahatlama sağlamak için oluşturuluyor. Emeklilere yönelik ek ödeme duyurusu maaşını bankaya taşıyan kişilere büyük bir rahatlama sağlayacak.