Emekliler Müjde! Bu Bayram'da emeklinin yüzü gülecek, 750 tl'ye kadar ek ödeme müjdesi

Emekliler Müjde! Bu Bayram'da emeklinin yüzü gülecek, 750 tl'ye kadar ek ödeme müjdesi

Bu ay 1.100 TL ikramiye alacak emekliler için bir diğer müjde kamu bankalarından geldi. Bu noktada devreye giren kamu bankaları, vatandaşların yüzlerini güldüren ek ödeme kampanyalarını duyurdular. Bayrama nakit desteği ile girmek isteyen emeklilere 500, 625, 750 TL geri ödemesiz nakit desteği verecek!

Emekliler, geçim dertlerine çare olabilecek alternatif yöntemler araştırmaya başladılar. Yeni dönemde karşılıksız ödeme almak isteyen emeklilere, kamunun başka bir kolu olan bankacılık sektöründen müjdeli haber geldi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası, emekli maaşı hesabını kendi bünyelerine taşıyan tüm yeni müşterilerine promosyon ödemesi yapılacağını bildirdi. Söz konusu ödemelerin, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan emekli maaşı tutarlarına göre belirleneceği bilgisi kaydedildi.

Emekli Promosyonu Ödemesinden Kimler Faydalanabilir?

Kamu bankalarının Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladıkları emekli maaşı ödemeleri protokolü sonucunda geliştirilmiş olan promosyon kampanyalarına, yalnızca yeni müşteriler başvuru yapabilmektedirler.

Emekli maaşı hesabını ilgili kamu bankasına taşıyan ve hesabın 3 yıl boyunca o bankada kalacağının sözünü veren her yeni müşteri, 750 TL'ye varan kamu bankası promosyon kampanyasından yararlanabilmektedir.

Emekli Promosyonu Tutarı Ne Kadar?

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası, birbirlerinden ayrı olarak aynı tutarları ödeyecekleri promosyon kampanyaları geliştirmişlerdir.

3 kamu bankasının belirlemiş olduğu emekli promosyon ödemesi tutarları şu şekildedir: 0- 1.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 500 TL 1.500- 2.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 625 TL 2.500 TL ve üzeri tutarlarda emekli maaşı alanlara: 750 TL

EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası tarafından düzenlenmiş olan 750 TL tutarlı emekli promosyonu kampanyalarına, mobil uygulama, banka şubeleri ve internet bankacılığı kanalı aracılığı ile verilen hesap taşıma talimatları aracı olmaktadır. Arzu edilen bankaya hesap taşıma talimatının verilmesi, söz konusu promosyon kampanyalarının birinden yararlanmak için yeterlidir.",