Emekliler Hesaplarınız Kontrol Edin, 3.310 TL Para Hesabınıza Geçti

Emekliler Hesaplarınız Kontrol Edin, 3.310 TL Para Hesabınıza Geçti

2022 senesinde emekliye çoğu kazanım sağlandı. Emekli maaşlarının zamlanmasının sonrasında başka pek çok alanda da görülen zamlar sonrasında Ramazan Bayramı amacıyla verilebilecek emekli ikramiyelerinde son hal da merak ediliyor. Peki, Ramazan emekli ikramiyeleri ne kadar oldu? İşte en yakın tahminler Kaynak: 13 milyon SGK-SSK ve Bağkur’lu Emekliler Dikkat! 2022 Emekli Bayram İkramiyesi Ortaya Çıktı! Bayram İkramiyeleri 3.310 TL Olarak Ödenecek!

Türkiye'deki 13 milyon emeklinin birçoğu düşük gelir grubu içinde yer alıyor. Hal böyle olunca 2022 yılında gelen yeni zamlar sonrasında vatandaşların emekli bayram ikramiyelerinde de beklentileri artmış durumda. Özellikle iki dini bayram öncesinde bayram alışverişleri ve ihtiyaçları için nakit desteği alan emeklinin cebinin rahatlaması için bu yılki artış beklentisi bir hayli yüksek.

2022 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

2018 yılında emeklilere yılda iki defa Ramazan ve Kurban bayramlarında verilmek üzere dağıtılmaya başlayan emekli ikramiyeleri için henüz yeni rakam belli olmadı.

Emekliler dışında birçok kesimden vatandaşın yararlanabildiği ikramiye ödemeleri bin lira olarak başlamıştı. Yürürlüğe girmesinin ardından geçtiğimiz yıl 100 lira artışla 1.100 TL olarak ödenmeye başlayan emekli ikramiyeleri için bu yıl beklenti 2 bin liraya dayanmış durumda.

2022 yılında görülen yüksek enflasyon, döviz kurunda yaşanan artış ve gelen yeni zamlar sonrasında, asgari ücret ve memur maaşlarında yapılan zam oranı kadar bir artış yapılması yönünde beklentiler artmaya devam ediyor. Emekliler için bayram ikramiyelerinde ne kadar zam yapılacağı sorusu ise henüz net bir yanıt bulmuş değil.

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Yeni yılda arka arkaya gelen pek çok zam sonrasında vatandaşlar emekli ikramiyelerine yapılacak zamlarında bu minvalde olmasını talep ediyor.

Uzmanların tahminleri ise birçok farklı formül ile emekli bayram ikramiyeleri için artış yapılabileceği aktarıldı. Öne çıkan formüllerden biri ise yeniden değerleme oranı nispetinde (%36,2) bir artış yapılması yönünde.

Şayet yeniden değerleme oranı üzerinden bir artış yapılırsa bu yıl emekli ikramiyeleri 1.398 TL olacak. Eğer asgari ücrete yapılan zam oranı (%50,5) dikkate alınırsa 1.655 TL olarak ödenecek. Beklenti ise 2 bin lira olması yönünde.