E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapan Herkese! 900 TL Yardım Parası Ödemesi Verilecek

E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapan Herkese! 900 TL Yardım Parası Ödemesi Verilecek

Aile Ve Sosyal Bakanlığı Yardım Müjdesi Verdi

Soğukların etkisini göstermesi ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ihtiyacı olan vatandaşlara sağladığı tüketim desteği yani doğalgaz desteği ödemesinin detayları meraklı bir şekilde kullanıcılar tarafından bekleniyor. Aralık ayı ödemeleri için heyecanlı bekleyiş sürerken bazı vatandaşlar bu söz konusu olan doğalgaz tüketim desteğine nasıl başvuru yapılacağı konusunda detaylı bilgi almak adına kurumlara başvuru yapıyor.

Doğalgaz Yardımı Ne Kadar Olacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının açıklamış olduğu tutarlar tüm vatandaşlara ve ihtiyaç sahibi olduğunu belgeler ile gösterebilen kişilere 900 TL ile 2500 TL arasında farklılık gösteren tutarlarda tüketim desteği ödeneceği şeklinde belirtilmiştir.

Aile ve sosyal bakanlığının bu yardımı yapacağı açıklaması ile birlikte milyonlarca kişi doğalgaz tüketim yardımına başvuru yapmıştı. İhtiyaç sahibi olmayan ve istenilen koşulları sağlamayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılacağından dolayı Aile ve Sosyal Bakanlığı bu konuda net bir uyarı yaparak gereksiz başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı bilgisine iletmiştir.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen bu yardımları başvuru yapabilmek için e-devlet üzerinden T.C. kimlik numaranızı işlem yapmanız yeterlidir. E-devlet şifresi olmayan kişiler PTT'den yeni şifre alarak başvurularını hızlı bir şekilde mobil uygulama sayesinde gerçekleştirebilir.

Başvuru Yapabilmek İçin Gerekli Olan Evraklar Neler?

İhtiyaç sahipleri e-devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte giriş yaptıktan sonra ‘sosyal yardım başvuru hizmeti’ başlığı adı altında tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına gerekli olan başvurularını sağlayabilir. Bunun yanı sıra herhangi ek bir belge talep etmeksizin ihtiyaç sahibi olduğunuzu belirtmeniz yeterli olacaktır. Sadece e-devlet üzerinden başvurular alınırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bizzat resmi kuruluşlarına giderek de başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz Tüketim Yardıma Desteği Aralık Ayı Ödemeleri Yapıldı Mı?

Tüketim desteği olarak adlandırılan doğalgaz yardımı ile alakalı detaylar vatandaşlar tarafına araştırılırken, bu ay için yani aralık ayı ödemeleri ne zaman yapılacağı konusunda da net bir bilgilendirme yapılmamıştır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak açıklama sonrasında konuya ilişkin ödemeleri hangi tarihlerde ihtiyaç sahiplerine yatacağı belli olacaktır. Bu konu hakkında resmi kuruluşun ilerleyen günlerde kamuoyuna resmi olarak bir bilgi vermesi beklenmektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

İhtiyaç sahibi olan dul ve yetim aylığı alan aynı zamanda yaşlılık ve engelli aylığı alan herkes doğalgaz tüketim yardım desteği ne başvuru yapabilir. Yapılan başvurular kendi T.C. kimlik numaraları üzerinden başvurularına e-devlet aracılığıyla takip edebilir.